Стокгольмський арбітраж
Стокгольмський арбітраж 5 канал

Українські компанії подали проти Росії позовів на $4,5 млрд через окупацію

  Читайте по-русски
  По деяких з них міжнародні арбітражі вже ухвалили позитивні рішення на суму близько $250 млн

  Українські підприємства, які втратили власність та прибуток через агресію Росії на Донбасі та окупацію Криму подали у понад 12 комерційних арбітражів позови на загальну суму понад 4,5 мільярди доларів. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін телеканалу "Дом".

  "Наші позовні претензії обчислюються понад 4,5 мільярдами доларів. І ми активно заохочуємо наші підприємства, які втратили свою власність, втратили прибуток, щоб звертатися в арбітражі й відсуджувати, відсуджувати й ще раз відсуджувати у російської сторони все, що вони втратили", – сказав Єнін.

  Заступник міністра зазначив, що хоч процеси тільки розпочалися в них вже є перші позитивні результати.

  "Якщо говорити про комерційні арбітражі, у нас їх понад 12. А по трьох з них, як мінімум, є вже перші позитивні рішення. Це сукупно десь приблизно 250 мільйонів доларів", – повідомив Єнін.

  Заступник голови МЗС зауважив, що головні позови ще попереду, "той же "Нафтогаз" успішно пройшов юрисдикційну фазу".

  За його словами, Росія намагається оскаржувати рішення арбітражів.

  "Але це не зупиняє рішення, які вступили в законну силу. Тому нараховується пеня, а все це лягає на плечі простого російського платника податків, який в якийсь момент скаже "а куди йдуть наші гроші?"... І скільки б російська сторона не відтягувала наступ наслідків, це все більш і більш здорожує ціну", – сказав Єнін.

  Він наголосив, що зрештою рішення за цими та іншими міжнародними позовами обтяжать ситуацію для Росії, яка "опиниться в абсолютній ізоляції" і буде змушена здійснювати багатомільярдні виплати за програними позовами

  "Все це рано чи пізно призведе до того, що ми відновимо мир на нашій землі. Ми доведемо людям, що справедливість є, і ми будемо пишатися тим, що змогли зробити це", – підсумував заступник міністра.

  За оцінками Центру економічної стратегії (ЦЕС), втрати економік Донецької та Луганської областей за підсумками 2014-2018 років через агресію РФ та втрати територій, людей, активів, міграцію та розриву ланцюжків вартості склали понад $50 млрд, або 1,2 трлн гривень.

  За іншими оцінками показник у 1,2 трильйони гривень є лише нижньою межею і справжні втрати є набагато вищіми.

  Згідно звітів "Східної правозахисної групи", за 6 років окупації частини Донбасу Росією з українських шахт було вивезено вугілля на суму у $4,7 млрд.

  Нагадаємо, у лютому 2019 року Міжнародний арбітражний суд у Гаазі визнав незаконною експропріацію Росією активів НАК "Нафтогаз України" в Криму.

  Попередній матеріал
  На Закарпатті розклеїли провокативні антиугорські листівки: поліція почала розслідування
  Наступний матеріал
  На зустрічі Блінкена та Зеленського американська сторона підніме питання змін в управлінні "Нафтогазу"
  Loading...