Міністерство енергетики та вугільної промисловості

Україна ввела санкції проти потужного російського постачальника вугілля

  У тексті документу зазначається: "За дії, які можуть зашкодити національній економічній безпеці"

  Міністерство економічного розвитку і торгівлі запровадило санкції проти компанії ТОВ "Южтранс" (Шахти, Ростовська область), яка є одним із найбільших постачальників антрациту до України, зокрема для потреб енергогенеруючої компанії "Донбасенерго". Про це йдеться в наказі відомства від 30 жовтня, повідомляє Ліга.net

  Як стало відомо, санкції вводять на підставі запиту СБУ. Вони набудуть чинності через 40 днів.

  "За дії, які можуть зашкодити національній економічній безпеці", – зазначається в тексті наказу.

  Зауважимо, що "Южтрансу" буде заборонено здійснювати зовнішньоекономічну діяльність з господарюючими суб'єктами в Україні.

  За даними ЗМІ, лише з травня по 22 жовтня цього року компанія поставила для "Донбасенерго" більше 100 тисяч тонн антрациту. Це третій показник серед постачальників енергетичного вугілля до України після групи ДТЕК (шахтоуправління Обухівське) та холдингу "Східвугілля" (Печорська вугільна компанія).

  Довідка: ТОВ "Южтранс" входить до Південної вугільної компанії, яка володіє видобувними активами у Ростовській області Росії. Це один з найбільших постачальників вугілля сорту АШ з Росії. Таке вугілля спалюється на теплових електростанціях. Також компанія постачала антрацит для потреб металургійних та інших промислових підприємств в Україні (вугілля АМ, АТ та інші). 

  Нагадаємо також, що в жовтні в номері польського видання Dziennik Gazeta Prawna була оприлюднена інформація про постачання антрациту з ОРДЛО у Польщу. У матеріалі йшлося про те, що прибутки від таких поставок отримує, зокрема, так званий лідер терористичної організації "ЛНР" Ігор Плотницький. Згодом у Польщі підтвердили поставки вугілля з ОРДЛО.

  Попередній матеріал
  "Снаряди долітали до Донецька": на арсеналі в терористів пролунав вибух
  Наступний матеріал
  До Нового року ухвалити новий Виборчий кодекс неможливо - нардеп
  Loading...