arik-zarisovka.livejournal.com

Кабмін: Через неефективне опалення житла Україна втрачає щороку $3 млрд

  Обсяг щорічного споживання природного газу для опалення в Україні оцінюється у 18,6 млрд кубометрів

  Неефективне використання паливно-енергетичних ресурсів у сфері опалення житлового сектору призводить до втрати 60% енергії або $3 млрд щороку. Про це йдеться у Концепції впровадження механізмів стабільного фінансування заходів з енергоефективності (створення Фонду енергоефективності), оприлюдненій на Урядовому порталі.

  "На макроекономічному рівні однією з основних проблем енергетичного сектору в Україні є неефективне використання паливно-енергетичних ресурсів у сфері опалення житлового сектору, в якому втрачається 60% енергії або $3 млрд щороку. Зазначені втрати протягом 2015-2016 років відшкодовуються з державного бюджету, а також споживачами комунальних послуг", – мовиться в документі.

  Крім того, в концепції наголошується, що Україна значною мірою залежить від імпорту енергоносіїв, що в сучасних геополітичних умовах призводить до високих ризиків енергозалежності.

  Також у побутовому секторі рівень споживання природного газу незмінно становить найбільшу частку – майже 58%.

  При цьому в житлових будинках квартирного типу зосереджено 98,2% загальної площі усього вітчизняного житлового фонду. 61% будинків в Україні були побудовані до 1970 року.

  Житловий сектор щороку споживає 18,6 млрд кубометрів газу для опалення. При цьому потенціал скорочення споживання газу становить 11,4 млрд кубометрів.

  "Обсяг щорічного споживання природного газу для опалення в Україні оцінюється у 18,6 млрд кубометрів (річна оцінка споживання газу проведена з урахуванням помірної температури в опалювальний сезон). При цьому потенціал скорочення щорічного споживання природного газу для опалення в Україні у разі досягнення поточного рівня втрат в ЄС становить 11,4 млрд кубометрів газу (60% імпорту України)", – йдеться в документі.

  Нагадаємо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що заходи з енергозбереження можуть знизити середній рахунок за житлово-комунальні послуги у 2-3 рази та допоможуть Україні створити десятки тисяч робочих місць.

  Попередній матеріал
  Українські бійці захопили російський важкий кулемет біля Докучаєвська
  Наступний матеріал
  У Мінську вирішує все не тристороння контактна група – Марчук

  Антикорупційний прокурор просить Луценка розслідувати погрози нардепа Дейдея

  "Споживати по-європейськи": До 45% наявного газу Україна використовує на опалення – Зубко

  У Києві через кілька днів вимкнуть опалення

  Поки російські солдати воюють за Путіна в Сирії, їхні родини замерзають без опалення в гуртожитках – розвідка