5 канал

Гройсман розповів, як знизити рахунки за комуналку в декілька разів

Глава уряду наголосив, що низькі ціни на газ вигідні лише корупціонерам

Заходи з енергозбереження можуть знизити середній рахунок за житлово-комунальні послуги у 2-3 рази та допоможуть Україні створити десятки тисяч робочих місць. Про це на зустрічі з міськими головами з питань розвитку місцевого самоврядування заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, пише "Укрінформ".

"У нас є два варіанти. Або ми надалі рухаємося у популістичному напрямку, допоки Україна потерпатиме від неефективного споживання ресурсів. Або ми стаємо відповідальними і робимо кроки, що ведуть нас до енергонезалежності. Завдяки енергоефективним заходам середній рахунок може впасти у 2-3 рази. Крім того, кошти, витрачені на енергоефективність, допоможуть створити десятки тисяч робочих місць, адже усе це потребує обслуговування", – сказав він.

Він назвав ті кроки, які мають бути здійснені місцевою владою.

"Необхідно забезпечити ефективний облік, аудит енергопостачальних компаній, забезпечити ефективний механізм соціального захисту. Ринкові ціни на газ дають можливість позбутися корупції. Усе це в руках місцевого самоврядування", – наголосив Гройсман.

Крім того, глава уряду підкреслив, що низькі ціни на газ вигідні лише корупціонерам.

"На газових оборудках із низькими цінами заробляли десятки мільярдів. Нещодавно уряд України встановив граничну ціну на природний газ – вона не може бути вищою, але може бути нижчою, якщо є відповідні контракти. Газ за цінами на європейському хабі закуповується за контрактами, транспортується і продається. Без жодних занижень. Далі ТКЕ встановлює тарифи – і це робиться за погодженням з місцевими радами", – зауважив він.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман відвідає Брюссель (Бельгія) 19-20 липня. У рамках візиту заплановані зустрічі прем'єра з головою Європейської Ради Дональдом Туском і президентом Європейської Комісії Жан-Клодом Юнкером.

Попередній матеріал
В Японії показали робота з пневмом'язами – відео
Наступний матеріал
Аномальний "льодопад" на Хмельниччині: зруйновано понад півтисячі будівель

ЗВТ з Канадою: Гройсман розповів про дії уряду для реалізації угоди – відео

Заступник міністра торгівлі США дав оцінку реформам Гройсмана – інтерв'ю

У мінторгівлі США назвали реформи Гройсмана спробою "привабити інвестиційні долари" в Україну

Гройсман депутатам: Час популізму минув – відео