МВФ
МВФ Depositphotos

Україна розраховує отримати $2,2 млрд від МВФ у 2021 році – голова НБУ

  Читайте по-русски
  Можливо, Верховній Раді доведеться ухвалити низку законів, аби отримати гроші, вважає Шевченко

  Україна до кінця 2021 року очікує отримати три транші від Міжнародного валютного фонду на загальну суму в 2,2 мільярди доларів. Про це заявив голова Національного банку України Кирило Шевченко, повідомило НВ Бізнес.

  "Ми очікуємо три транші по 0,5 млрд СДР кожен, на загальну суму близько $2,2 млрд цього року, а решту грошей – у 2022 році", – сказав голова НБУ.

  Він наголосив, що місія МВФ продовжує свою роботу в Україні.

  "За підсумками цього тижня стане зрозуміліше, яких домовленостей ми досягаємо", – відповів Шевченко на запитання, чи може Україна отримати гроші до кінця першого кварталу.

  За його словами, НБУ виконує свої зобов'язання перед МВФ, не звертаючи уваги на побоювання щодо незалежності Нацбанку, які виникли після відставки з посади голови НБУ Якова Смолія в минулому році.

  Шевченко зазначив, що Верховній Раді, можливо, доведеться ухвалити кілька законопроєктів, які створять умови для додаткових позик. Водночас голова НБУ не уточнив, про які саме законопроєкти йдеться.

  Очільник Нацбанку додав, що в 2021 році Кабінет Міністрів також планує випустити єврооблігації на суму близько 2,4 мільярдів доларів. Водночас в НБУ розраховують, що купівля державних облігацій іноземними інвесторами принесе ще близько мільярда доларів у цьому році.

  Нагадаємо, 28 січня міністр фінансів Сергій Марченко повідомив, що місія МВФ в Україні продовжила роботу на 7-10 днів.

  Попередній матеріал
  У Києві затримали серійного "мінера"
  Наступний матеріал
  День бабака: в Україні прогнозується ранній прихід весни
  Loading...