5 канал

Україна розраховує на поновлення тристороннього формату переговорів щодо імпорту російського газу – Коболєв

Зараз Україна не імпортує газ з Російської Федерації, зазначив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв

Україна розраховує на поновлення тристороннього формату переговорів за участі Єврокомісії щодо можливих поставок блакитного палива із Російської Федерації. Про це в ефірі "5 каналу" заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Наразі ми не імпортуємо газ з Росії. Ми не змогли досягти результату станом на цей місяць і підписати додаткову угоду, без якої імпорт газу з "Газпрому" є неможливий. Хоча така угода була б корисною для нас, тому що ми, як компанія, хочемо оптимізувати портфель і купувати газ за найменшою ціною. Це питання було піднято на останніх перемовинах прем'єр-міністра України із віце-президентом Єврокомісії паном Шефчовичем і ми сподіваємося повернутися до тристороннього формату переговорів із росіянами", – зазначив він.

Зі слів Коболєва, зараз Україна купує весь газ на європейському напрямку – 95% цього газу надходить через коридор Словаччини.

"Питання придбання газу в "Газпрому" на третій квартал – це не питання ціни, а питання підписання додаткової угоди. Чинний контракт Тимошенко настільки викручений з точки зору вигідності для "Газпрому", що "Нафтогаз" зараз вимушений оплатити не менше 3 мільярдів кубічних метрів газу, які "Газпром" може поставити, а може не поставити. Тому для нас це є неприйнятною умовою, а не ціна. Ціна, яку запропонувала РФ на цей квартал, є відносно цікавою … Зараз ми купуємо весь газ на європейському напрямку. 95% цього газу надходить через коридор Словаччини, там "Нафтогаз" співпрацює з великою кількістю компаній", – наголосив голова правління НАК "Нафтогаз України".

Раніше голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв повідомив, що обсяги транзиту газу наразі рекордно низькі.

Попередній матеріал
Вартість Brent впала до $43
Наступний матеріал
Порошенко: Те, що відбувається на Сході, називається "нашестям чужинців"
Теги:
Loading...

Коболєв пояснив, чим обернеться підвищення вартості газу для промисловості - інтерв'ю

Коболєв прокоментував, чи зменшаться тарифи на газ

Гройсман: Нафтогазовий сектор - надзвичайно корупційний

"Нафтогаз" заявив про готовність відновити переговори з "Газпромом"

Україна накопичила у сховищах понад 10 млрд кубів газу

5 канал - трансляція наживо