5 канал

Коболєв: Обсяги транзиту газу наразі рекордно низькі

Окрім зменшення обсягу транзитів, Російська Федерація знизила тиски на вході в Україну, що створює певні технологічні проблеми для "Укртрансгазу", заявив Андрій Коболєв

Росіяни хочуть зробити все можливе, щоб довести європейським партнерам, що Україна не може бути транзитною країною. Таку думку в ефірі "5 каналу" в програмі "Підсумки дня" висловив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Обсяги транзиту впали ще більше. Вони зараз, я б сказав, рекордно низькі. Ми це пов'язуємо з тиском, який Російська Федерація здійснює на Україну, на "Нафтогаз", на нас всіх з метою, по-перше, мінімізувати доходи від цього виду бізнесу. По-друге, я думаю, що це частково є тактикою пресування Північного потоку-2. Окрім зменшення обсягу транзитів, Російська Федерація знизила тиски на вході в Україну, що створює певні технологічні проблеми для "Укртрансгазу". Поки що компанія ці проблеми ефективно вирішує, але мені здається, що росіяни хочуть зробити все можливе, щоб довести нашим європейським партнерам, що Україна не може бути транзитною країною і вони зараз взялися до банального шантажу нас і їх", - сказав він.

Коболєв додав: "Сьогодні я з цього приводу направив офіційний лист-звернення до Європейської комісії з пропозицією зібрати моніторингову групу і провести, по-перше, аналіз ситуації, зафіксувати невиконання "Газпромом" контрактних умов щодо тиску подачі газу в систему України і прийняти рішення, що робити далі з цією ситуацією".

Нагадаємо, "Нафтогаз" заявив про готовність відновити переговори з "Газпромом".

Попередній матеріал
Новотошківське: бойовики випробовують на бійцях АТО унікальне озброєння
Наступний матеріал
СБУ затримала свого співробітника за збройний напад
Loading...

Гройсман: Нафтогазовий сектор - надзвичайно корупційний

"Укргазвидобування": Ціна на газ для України буде залежати від результатів Стокгольмського арбітражу

Україна накопичила у сховищах понад 10 млрд кубів газу

Україна в рази збільшила імпорт газу зі Словаччини

Україна не купує російського газу вже понад 230 днів

5 канал - трансляція наживо