Україна обвалила світові ціни на зерно

  Світові ціни на пшеницю впали до мінімуму за останні півроку. Причиною стало рішення українського уряду збільшити квоти на експорт пшениці на 1 мільйон тонн.
  Після цього в Чикаго ціни впали на 40% від лютневого максимуму і зупинилися на рівні листопада - 295 доларів за тонну, в Парижі - за тону пшениці сьогодні давали 187 євро - це мінімальна ціна з липня минулого року.

  Тим часом українські зернотрейдери готують звернення до Президента з проханням скасувати урядове рішення про подовження квотування експорту до червня. За їх словами, хоча квоти і були збільшені, реально експортери зможуть вивезти збіжжя не раніше кінця травня. А саме тоді починаються жнива в південних регіонах країни. Тоді як перехідні залишки зерна на сьогодні є максимальними і за даними Укранської зернової асоціації становлять 11 мільйонів тонн, а це близько третини від потужностей українських елеваторів.

  Нагадаємо, у середу прем`єр Юлія Тимошенко заявила, що уряд зняв усі обмеження на експорт зерна. Натомість виявилося, що Кабмін всього лише збільшив квоту - з двохсот тисяч до мільйона двохсот тисяч тонн.
  Попередній матеріал
  Уряд призначив Портнова в.о. голови ФДМ
  Наступний матеріал
  Турчинов: київська влада заважає зниженню цін на продукти першої необхідності
  Теги:
  Loading...