Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба rbc.ua

Україна може укласти "промисловий безвіз" із ЄС – Кулеба розповів коли

  Читайте по-русски
  Коли буде запроваджено "промисловий безвіз" із ЄС, стане вигідно розміщувати виробництво в Україні для подальшого експорту в Європу

  На початку 2021 року Україна може укласти з Європейським Союзом Угоду про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції, так званий "промисловий безвіз". Про це заявив віцепрем'єр-міністр Дмитро Кулеба під час робочої поїздки до Харкова, повідомляє "Укрінформ".

  Кулеба сказав: "На початок наступного року розраховуємо на підписання, планувати рано. Це не відразу запрацює для всієї промисловості, будуть поступово включення".

  Віцепрем'єр-міністр при цьому зізнався, що європейські партнери від початку перемовин не були захоплені ідеєю "промислового безвізу" з Україною (наразі ЄС має промисловий безвіз тільки з Ізраїлем – ред.).

  Він сказав: "Я підтверджую, що спочатку ми не зустрічали великого захоплення з боку наших європейських партнерів з цього приводу. Але завдяки тому, що парламент ухвалив все необхідне законодавство станом на зараз, завдяки тому, що від президента до прем'єр-міністра, мене і української дипломатії – ми дуже активно працювали з Європейським Союзом, роз'яснювали їм переваги цього. Нам вдалося змінити докорінно позицію ЄС і наразі вони підтверджують, що готові рухатися цим шляхом". 

  Кулеба уточнив, що до кінця 2020 року в Україні планують запровадити технічні регламенти та реформувати інституції.

  Перша група товарів, на яку буде поширена угода, – низьковольтне обладнання. Кулеба уточнив: "У житті це, перш за все, побутова техніка, тобто те, що виготовляється для масового ринку. Умовно кажучи, щоб український чайник вільно продавався в німецькому супермаркеті та користувався там попитом".

  Також він відзначив, що "безвіз" матиме мультиплікаційний ефект і пояснив, що це означає: "По-перше, стане вигідно розміщувати виробництво в Україні для подальшого експорту в Європейський Союз – це залучення інвестицій, відродження промисловості. А по-друге, український товар, сертифікат якого автоматично визнається в Європейському Союзі, однозначно матиме додаткові конкурентні переваги у світі, тому що це буде знак якості. Відповідно цей процес займе час, він буде складним і тривалим, але уряд рішуче налаштований його пройти і створити нові можливості для української промисловості".

  Як повідомляв 5.UA, із 2021 року запрацюють нові правила безвізу з ЄС. Стало відомо, що зміниться для українців. 

  Попередній матеріал
  На 8 станціях київського метро в березні запрацює 4G-покриття – КМДА
  Наступний матеріал
  Кабмін погодив кандидатуру нового голови Сумської ОДА – що про нього відомо
  Loading...

  Україна та Аргентина розширили безвізову співпрацю

  Україна підписала безвізовий режим з Монголією

  Пристайко пообіцяв українцям "промисловий безвіз" і вільний роумінг із ЄС

  США скасовують візовий режим із Польщею – подробиці

  Україна хоче встановити безвіз ще з 14 країнами – подробиці

  Україна домовилася з Еквадором про безвізовий простір