Безвіз
Безвіз dialog.ua

Із 2021 року запрацюють нові правила безвізу з ЄС – що зміниться для українців

  Читайте по-русски
  Зокрема, із 2021 року перед поїздкою до держав-членів ЄС громадянам України необхідно буде отримати попередній дозвіл на поїздку шляхом подання онлайн-заявки

  Із 2021 року ЄС запроваджує Європейську інформаційну систему авторизації подорожей – ETIAS. За її правилами, потрібно буде отримувати попередній дозвіл, і кожна така заявка обійдеться у 7 євро. Про це та інші важливі зміни в умовах безвізових поїздок до ЄС з 2021 року повідомляє Місія України при Євросоюзі у Facebook.

  Отже, 5 фактів, які ви маєте знати про безвізові поїздки до ЄС з 2021 року:

  1. Із 2021 року ЄС запроваджує Європейську інформаційну систему авторизації подорожей (ETIAS), що означає внесення змін до умов безвізових подорожей до ЄС для громадян третіх країн. Тобто з 2021 року ці зміни стосуватимуться не тільки України, але й, наприклад, громадян Австралії, Бразилії, Великої Британії, Канади, США та Японії.
  2. Чому і коли було прийнято таке рішення ЄС? Ініціатива щодо створення ETIAS виникла ще у квітні 2016 року в рамках підготовки Європейською Комісією пропозицій щодо посилення безпеки на зовнішніх кордонах ЄС. Восени 2018 року ЄС схвалив необхідні законодавчі рішення про ETIAS, що поширюватиметься на громадян третіх країн, які користуються правом безвізового в'їзду на територію Євросоюзу.
  3. Як це працюватиме: з 2021 року перед поїздкою до держав-членів ЄС громадянам України необхідно буде отримати попередній дозвіл на поїздку шляхом подання онлайн-заявки. Видача авторизації на подорож займатиме декілька хвилин у разі відсутності застережень у правоохоронних органів ЄС або елементів, що потребують подальшого вивчення. За кожне звернення заявник повинен буде сплатити комісію розміром 7 євро (для осіб, молодших 18 та старших 70 років – безкоштовно). Авторизація буде дійсна протягом 3 років або до завершення терміну дії проїзного документа, зареєстрованого при поданні заявки.
  4. Важливо розуміти, що Європейська інформаційна система авторизації подорожей не є аналогом візової системи. Йдеться лише про простий дозвіл до поїздки. У разі відмови у в'їзді через ETIAS, особа матиме право подати апеляцію на рішення системи.
  5. Попередня авторизація дозволить Європейському Союзу завчасно ідентифікувати осіб, які можуть становити міграційну/безпекову загрозу та значно підвищить безпеку зовнішніх кордонів ЄС. Нова система також дозволить суттєво зменшити кількість відмов у в'їзді до ЄС безпосередньо при перетині кордону, адже подорожуючі будуть знати завчасно чи не має у держав-членів ЄС застережень щодо їхньої поїздки.

  При цьому в Місії України при Євросоюзі зауважують, що у разі наявності попереднього дозволу через ETIAS та дотримання інших стандартних вимог безвізового режиму з ЄС, українці зможуть і надалі спокійно насолоджуватись перевагами безвізових подорожей до ЄС. 

  Як повідомляв 5.UA, 24 грудня 2019 року Україна отримала безвіз із двома країнами Південної Америки

  Попередній матеріал
  "Епоха бідності закінчена": Розенко прокоментував рекордне збільшення зарплат чиновникам
  Наступний матеріал
  Окупанти випустили 30 мін по позиціях ЗСУ під Оріховим
  Loading...