Фото politica-ua.com

Україна має виплатити "Газпрому" $2 млрд до кінця жовтня - Єврокомісія

  До кінця жовтня Україна має виплатити “Газпрому” 2 млрд боргу за газ.


  Про це за результатами тристоронніх переговорів у Берліні заявив заступник голови Єврокомісії Гюнтер Еттінгер, передає “Интерфакс”.

  "За підсумками переговорів було прийнято рішення, що Україна бере на себе зобов'язання оплатити відкриті рахунки на $2 млрд, вони повинні бути внесені до кінця жовтня на рахунки російських партнерів", - сказав Еттінгер, додавши, що таке рішення має бути узгоджене урядами України, Росії та ЄС.

  Крім цього ще $1,1 млрд Україна повинна перерахувати "Газпрому" до кінця року, уточнив Еттінгер. Таким чином, загальна сума погашеної заборгованості повинна скласти $3,1 млрд.

  Єврокомісія також запропонувала Росії надати Україні взимку 5 млрд кубометрів газу за ціною $385 за тисячу кубометрів на умовах передоплати.

  Новий раунд тристоронніх переговорів щодо газу має відбутися наприкінці наступного тижня. Між тим, за словами Еттінгера, цей раунд був дуже ефективним.

  "Сьогодні ми підготували якісний проект для" зимового пакета ", і я впевнений, що цей проект може отримати згоду учасників у Москві та Києві. Я думаю, що можливість того, що всі учасники підпишуть цей пакет, шанси дуже великі", - сказав єврокомісар, зазначивши, що уникнути нестачі газу - це в загальних інтересах всіх сторін.
  Попередній матеріал
  Єврокомісія не має наміру змінювати умови асоціації з Україною на вимогу Путіна
  Наступний матеріал
  Європарламент обурений витуренням з Росії Ребекки Гармс
  Теги:
  Loading...