5.ua

Україна буде орендувати плавучий LNG-термінал для приймання газу

  Україна зробила заявку на оренду плавучого LNG-терміналу. Про це заявив голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України (Держінвестпроекту) Сергій Євтушенко в інтерв'ю газеті "Урядовий кур'єр".


  "На початковому етапі ми планували побудувати наземний LNG-термінал на 10 млрд куб. м. На це потрібно від 52 до 60 місяців і більше 800 млн євро. Але поки що не маємо таких фінансових ресурсів та часу. Тому зараз зосередилися на варіанті оренди корабля, який є фактично плавучим заводом з регазифікації. Він буде пришвартований в порту Південний, і до нього підходити танкер-LNG ", - заявив Євтушенко.

  За його словами, такий завод може перевантажувати до 50 танкерів на рік, а його оренда обійдеться Україні набагато дешевше, швидше і простіше.

  "Ми попередньо вже зробили заявку на оренду такого корабля. Тому що в світі на них велика черга. Адже це найдешевше рішення для багатьох країн з низьким і середнім рівнем цивілізаційного та економічного розвитку", - повідомив голова Держінвестпроекту.

  Він також зазначив, що цей проект можна реалізувати протягом 9-12 місяців з моменту прийняття політичного рішення і початку фінансування, а кінцева ціна буде залежати від строків оренди на такий LNG-термінал.

  Як відомо, тиждень тому Угорщина припинила реверс газу до України. Також у Словаччині заявляють, що Росія скоротила поставки газу на 50%.
  Попередній матеріал
  П’ять із половиною тонн гуманітарної допомоги вшосте зібрали для АТО у Полтаві
  Наступний матеріал
  Суд залишив під арештом підозрюваного у вбивстві 39 євромайданівців
  Теги:
  Loading...