Ілюстративне фото
Ілюстративне фото ZN.ua

У Нацбанку відреагували на "долар по 40 грн"

  Напередодні популярне видання оприлюднило "стратегію Нацбанку" із урахуванням девальвації нацвалюти до можливого рівня у 40 гривень за долар

  У Національному банку відреагували на інформацію, поширену раніше ЗМІ, стосовно прогнозів регулятора і курсу долара на рівні 40 гривень.

  Так, в установі зазначили, що оновлений прогноз подальшого розвитку макроекономічної ситуації в Україні представлять уже 12 липня.

  "Національний банк не коментує документи анонімного походження, які циркулюють в Інтернет-мережі. Оновлений прогноз, який відображатиме актуальне бачення Національного банку щодо подальшого розвитку макроекономічної ситуації, зокрема й залежно від прогресу у співпраці з МВФ, буде оприлюднено під час прес-брифінгу з монетарної політики 12 липня і детально опубліковано в Інфляційному звіті 19 липня", – цитує заяву Нацбанку УНІАН.

  Як зазначив регулятор, "Нацбанк розглядає різні сценарії розвитку ситуації, щоб ухвалювати найефективніші рішення і захищати економіку від потенційних ризиків, визначаючи базовий сценарій, який має найбільш високу ймовірність реалізації".

  Крім того, в НБУ кажуть: нині розглядають два різні сценарії, залежно від подальшої співпраці з МВФ. Більша ймовірність того, що співпраця з Фондом триватиме, а реформи впроваджуватимуться ефективно.

  Водночас, у Нацбанку пояснили, що регулятор вивчає і потенційні, але менш імовірні альтернативні прогнозні сценарії, враховуючи припущення про відсутність реформ і фінансової підтримки офіційних кредиторів сукупно з іншими негативними чинниками, які можуть трапитися на зовнішніх ринках.

  "З урахуванням цих сценаріїв Національний банк відзначав і продовжує наголошувати на важливості проведення структурних реформ, необхідних для подальшої співпраці з МВФ, з метою забезпечення макрофінансової стабільності та стійкого економічного зростання", – констатує регулятор.

  Зауважимо, що напередодні видання "Деловая столица" оприлюднило "стратегію Нацбанку" із урахуванням девальвації гривні до кінця року до 31,8 грн/дол., а у разі падіння цін на метал - до 40,8 грн/дол. Такий сценарій, за даними видання, розглядав регулятор, зважаючи на можливе неотримання Україною чергового траншу МВФ.

  Попередній матеріал
  #FreeSentsov: до флешмобу приєднався глава МЗС Литви
  Наступний матеріал
  Отруєний поблизу Солсбері британець "пускав слину і галюцинував" перед комою – ЗМІ
  Loading...