uk.wikipedia.org

У Нацбанку попередили про можливі звільнення українців

  Внаслідок підвищення мінімалки можливе масове звільнення українців

  Національний банк України вважає, що внаслідок підвищення мінімальної зарплати в 2017 році до 3200 грн офіційно будуть звільнені близько 630 тис. людей. Про це йдеться в офіційному звіті НБУ за січень.

  У НБУ зазначили, що зростання мінімальної зарплати призведе до більш суттєвого зниження зайнятості, ніж прогнозувалося раніше.

  "Загальна чисельність працівників формального сектора економіки в 2017 році скоротиться на 9% порівняно з 2016 роком. Внесок скорочення шляхом підвищення МЗП складе 5.4 п. п. (або близько 630 тис. людей)", – йдеться у повідомленні.

  Зниження офіційної зайнятості більшою мірою відбудеться за рахунок малих і середніх підприємств та фізосіб-підприємців. Це пояснюється майже двократним збільшенням податкового тиску на підприємства на єдиному податку. Однак частково таке зниження компенсується збільшенням неформальної зайнятості.

  Нагадаємо, унаслідок підвищення мінімальних зарплат очікується зменшення дефіциту Пенсійного фонду на 10 млрд грн. Про це в ексклюзивному інтерв'ю "5 каналу" заявив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

  Попередній матеріал
  За рік державний борг України збільшився до $71 млрд
  Наступний матеріал
  На Київщині і Житомирщині обмежили рух транспорту
  Loading...

  У Нацбанку розповіли про двоякий економічний ефект від підвищення "мінімалки"

  Розенко розповів, чи вистачить у бюджеті–2017 грошей на "мінімалку" у 3200 грн

  Колишній міністр фінансів Польщі прокоментував підвищення мінімальної зарплати в Україні