Інфляція
Інфляція lifehacker.ru

У Нацбанку пояснили, чому інфляція у 2017 році суттєво перевищила очікування

  Інфляція зросла у зв'язку із чинниками, на які НБУ не впливає

  За даними Державної служби статистики, споживча інфляція у 2017 році становила 13,7%. Таким чином, вона перевищила прогнози Нацбанку у 8%±2 в.п. на кінець року, повідомляє прес-служба регулятора.

  У НБУ кажуть, що інфляція зросла "через дію чинників, на які Національний банк не міг вплинути за допомогою інструментів грошово-кредитної політики". 

  Йдеться про скорочення пропозиції окремих видів товарів через негоду у першій половині року, нестабільну ситуацію у тваринництві, зростання світових цін та зовнішнього попиту на вітчизняні продукти харчування (зокрема, м’ясо-молочної групи). Крім того, на зростанні цін позначилися збільшення зарплат та швидке відновлення споживчого попиту, кажуть у Нацбанку.

  У НБУ також повідомили, що базова інфляція за підсумками 2017 року зросла до 9,5%, порівняно із 5,8% у 2016 році.  

  У прес-службі регулятора пояснили, що подорожчали послуги, які входять до базової інфляції, зокрема і через зростання мінімальної заробітної плати та пенсій. А "найбільш суттєво на рівень інфляції вплинуло подорожчання послуг закладів швидкого харчування, вищої освіти, утримання прибудинкових територій", зазначають у Нацбанку.

  Крім того, зросли ціни на продукти із високим ступенем обробки (молочні та м’ясні продукти). Причиною цього стало здорожчання сировини та значні обсяги експорту певних продуктів (наприклад, масла вершкового).

  Натомість,  темпи зростання цін на непродовольчі товари були нижчими, ніж торік (3,3% цьогоріч, порівняно з 4,8% у минулому році). Йдеться про одяг та взуття, побутові прилади тощо. Це переважно імпортні товари, на які вплинула сприятлива ситуація на валютному ринку. 

  Нагадаємо, раніше віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко заявив, що підвищення мінімалки не призведе до інфляції

  Попередній матеріал
  У МЗС розповіли, коли відкриються візові центри України за кордоном
  Наступний матеріал
  В Україні рекордно подорожчали бензин і дизпаливо
  Loading...