5 канал

У минулому році відбулось 3000 спроб рейдерських захоплень, з яких 2700 були вдалі – заступник очільника Мін'юсту

Схема була ще з початку 2000-х років і дуже активно використовувалася рейдерами

Минулого року було зафіксовано приблизно 3000 рейдерських захоплень, з них успішних було десь 2700. Про таке в ефірі "5 каналу" заявив заступник міністра юстиції України з питань державної реєстрації Павло Мороз.

На запитання ведучої, чому таку ситуацію дозволила влада, Мороз сказав: "Єдиним можливим засобом, яким можна скористатися – це звернення до суду. А звернення до суду потрібно чекати мінімум 6 місяців, аби отримати судове рішення, яке б набуло чинності".

Він також наголосив, що важливо, що відбувається цього року. За статистикою цього року, він переконаний, кількість рейдерських захоплень буде меншою, але важлива не кількість рейдерських захоплень, а кількість випадків, коли майно та бізнес, які були захоплені рейдерами, повернулися власникові. І як швидко повернули, тому що швидкість має принципове значення.

Він розповів: "Схема була ще з початку 2000-х років і дуже активно використовувалася рейдерами. Це проведення реєстраційної дії на підставі підробного або неіснуючого рішення суду. Законом цю схему повністю нівельовано, тому що ми передбачили технічну взаємодію між нашим і судовими реєстром. Іншими словами, якщо приходять до вас з рішенням суду, то система мусить автоматично це рішення підтягнути з судового реєстру".

Мороз уточнив: "Судовий реєстр ще не готовий до цього, але ми передбачили, що якщо до реєстратора приносять рішення суду, то реєстратор має переконатися, що це рішення є в реєстрі, якщо там він його не знаходить, він мусить звернутися до суду і лише після отримання офіційної відповіді провести цю реєстраційну дію. Все. Схему закрито".

Як повідомляв 5.ua, 6 жовтня 2016 року Рада ухвалила закон для запобігання рейдерству. 28 листопада ГПУ та МВС провели масштабну антирейдерську операцію

Попередній матеріал
У Львові попрощалися із загиблим у зоні АТО командиром відділення Всеволодом Ратушним
Наступний матеріал
Терористична організація "Боко Харам" розгромлена на території Нігерії
Loading...

Рада ухвалила закон для запобігання рейдерству

Силове захоплення елеватору: СБУ викрила цілу банду рейдерів

Рейдерство та вбивства на Одещині: Ватажком злочинної групи та замовником виявився секретар селищної ради

Правоохоронці викрили злочинне угрупування, яке займалося рейдерством та замовним убивством

Мін'юст та Нацполіція підписали Меморандум про співпрацю щодо протидії рейдерству

Мін'юст має намір посилити кримінальну відповідальність за рейдерство