Минулого року було зафіксовано приблизно 3000 рейдерських захоплень, з них успішних було десь 2700. Про таке в ефірі "5 каналу" заявив заступник міністра юстиції України з питань державної реєстрації Павло Мороз.
На запитання ведучої, чому таку ситуацію дозволила влада, Мороз сказав: "Єдиним можливим засобом, яким можна скористатися – це звернення до суду. А звернення до суду потрібно чекати мінімум 6 місяців, аби отримати судове рішення, яке б набуло чинності".
Він також наголосив, що важливо, що відбувається цього року. За статистикою цього року, він переконаний, кількість рейдерських захоплень буде меншою, але важлива не кількість рейдерських захоплень, а кількість випадків, коли майно та бізнес, які були захоплені рейдерами, повернулися власникові. І як швидко повернули, тому що швидкість має принципове значення.
Він розповів: "Схема була ще з початку 2000-х років і дуже активно використовувалася рейдерами. Це проведення реєстраційної дії на підставі підробного або неіснуючого рішення суду. Законом цю схему повністю нівельовано, тому що ми передбачили технічну взаємодію між нашим і судовими реєстром. Іншими словами, якщо приходять до вас з рішенням суду, то система мусить автоматично це рішення підтягнути з судового реєстру".
Мороз уточнив: "Судовий реєстр ще не готовий до цього, але ми передбачили, що якщо до реєстратора приносять рішення суду, то реєстратор має переконатися, що це рішення є в реєстрі, якщо там він його не знаходить, він мусить звернутися до суду і лише після отримання офіційної відповіді провести цю реєстраційну дію. Все. Схему закрито".
Як повідомляв 5.ua, 6 жовтня 2016 року Рада ухвалила закон для запобігання рейдерству. 28 листопада ГПУ та МВС провели масштабну антирейдерську операцію.