Йоста Люнгман

У МВФ оприлюднили ключові реформи для зростання економіки України

  Усього назвали вісім реформ

  Для забезпечення стійкого економічного зростання Україна запровадила і продовжує працювати над вісьмома ключовими структурними реформами. Про це сказав постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман під час своєї відкритої лекції для студентів Тернопільського національного економічного університету, повідомляє "Укрінформ".

  За його словами, серед таких реформ – реструктуризація центробанку, очищення фінансового сектору, перелаштування системи управління державними фінансами та податковою адміністрацією, реформи пенсійного забезпечення та енергетичного сектору, приватизація, боротьба з корупцією, а також відкриття ринку землі.

  Необхідність мати міцне інституційне підґрунтя для їх реалізації поєднує всі ці реформи. Тож особливу увагу під час лекції представник МВФ звернув на інституційну економіку, закликавши майбутніх економістів глибше опановувати цей фах.

  "Значення міцних та ефективних урядових інституцій є ключовим для забезпечення грунтовного економічного зростання, що доведено авторитетними економічними дослідженнями. Інституційно зрілі держави традиційно демонструють виші темпи економічного розвитку, хоча економісти все ще сперечаються, що є похідним один від одного – чи потужні інститути передусім сприяють економічному підйому чи, навпаки, стійкий розвиток зміцнює самі інститути", – наголосив Люнгман.

  Як повідомляв 5.UA, Україні слід змінювати модель економіки з сировинного типу на створення доданої вартості всередині країні.

  Попередній матеріал
  Переможниця "Євробачення-2018" проігнорувала запрошення виступити в Росії
  Наступний матеріал
  Остаточно: у Дніпрі вибрали місце для тестового майданчика Hyperloop

  "Гроші понесли до банків": у Нацбанку прокоментували ситуацію з депозитами

  Україна та Словенія підписали два меморандуми: один із них – в економічній сфері

  Данилюк: Мінфін веде перемовини з МВФ щодо змін у Держбюджеті

  Представник Кабміну у ВР: Що заважає продовженню програми співробітництва з МВФ

  Standard & Poor's прогнозує зростання ВВП та падіння гривні в Україні

  Парубій розповів про можливість відтермінувати підняття тарифів для населення