novostipmr.com

У Мінсоцполітики розповіли, як підвищення "мінімалки" позначилось на цінах

  У відомстві переконують, що не варто пов'язувати зростання цін на продукти харчування з підвищенням мінімальної зарплати

  Підвищення мінімальної заробітної плати в Україні з 1 січня 2017 року не має істотного впливу на зростання цін. Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

  Так, за наявними даними, ціни на споживчому ринку в березні цього року порівняно з попереднім місяцем зросли на 1,8%, а з початку року – на 3,9%. "Березневий показник більший за попередні місяці, проте очікуваний і в межах прогнозних розрахунків", - йдеться у повідомленні.

  Крім того, за даними Державної служби статистики України, ключові причини загального росту цін полягають у сезонному рості цін на  хліб, м'ясну та молочну групи продовольство, а також рості тарифів (на електроенергію) і збільшенні акцизів на алкоголь й тютюн.  Разом з тим, знизились ціни на овочі (на 19,2%) та суттєво (на 7,3%) здешевшали яйця.

  "Ініціатива Кабінету міністрів України з підвищення мінімальної заробітної плати (МЗП) з 1 січня 2017 року не має істотного впливу на ріст цін. Більше того, двократне збільшення МЗП цілком відповідає сучасним економічним реаліям. Аналіз ринку праці показує, що роботодавці пропонують мінімальну зарплату лише для 34% вакансій, по решті позицій - зарплати вищі", - наголошують у відомстві.

  Експерти стверджують, що підвищення мінімалки стало кроком для детінізації відносин між працедавцями і найманими працівниками. Так, держава змусила підприємців не тільки і не стільки збільшити зарплати, скільки  легалізовувати їх.

  "Гроші, які сьогодні виплескуються у готівковий обіг у вигляді виплати зарплати, вже й так потрапляли в економіку, але через виплати в "конверті". Тобто, додатковий тиск готівки на ціни безпосередньо через підвищення мінімальної зарплати не створюється", - підкреслили у Мінсоцполітики. 

  Як інформував 5.UA, Кабмін планує скасувати регулювання цін на значущі продукти харчування.

  Попередній матеріал
  ГПУ оголосила, за якими статтями засудили екс-бійців роти "Торнадо"
  Наступний матеріал
  ЗМІ повідомляють про нові авіаудари в Сирії: є загиблі серед цивільних
  Loading...

  У Нацбанку пояснили, чому прискорилося зростання цін

  Українська економіка на 96% залежить від цін на сировину – журналіст

  Кожні півроку Кабмін переглядатиме ціни на газ для населення