Про таке розповів в ефірі "5 каналу" в програмі "Україна–НАТО. Чому НАТО?" начальник відділу воєнної політики, стратигічного планування Міністерства оборони України Петро Канана.
За його словами, один із ключових напрямків комплексного пакету допомоги від НАТО – це допомогти Україні відтворити свій оборонно-промисловий комплекс. І для цього є і дорадча допомога, і підписання угод України з НАТО, українські фахівці на постійній основі беруть участь в засідання відповідних груп і конференцій з озброєння НАТО.
"18 грудня очікується якраз щорічне засідання конференція національної директиви з питань зброї, в які має взяти участь наш заступник міністра оборони, який є національним директором з питань озброєння. Все це в комплексі допомагає Україні не тільки опрацьовувати питання закупівель зброї, озброєння для ЗСУ, але і випускати за стандартами НАТО і наше озброєння та військову техніку", – сказав Канана.
Він також детальніше розповів про те, чим НАТО допомагає Україні: "Комплексний пакет допомоги якраз націлений на те, щоб державні структури почали працювати ефективніше і щоб гроші платників податків витрачалися з максимальною ефективністю для підвищення обороноздатності держави… На сайті МЗС України можна знайти перелік всіх напрямів, за якими НАТО надає допомогу Україні. Що найцікавіше, перелік ключових напрямів якраз починається з цивільного нагляду, у нас перекладають як контроль, над сектором безпеки й охорони. І далі всі напрямки, які дозволяють державі мати ефективні системи. Коли логістика у нас була на нулі на початку російської агресії, то НАТО виділила гроші з власного бюджету для того, щоб провести аналіз системи логістики в Україні. Направили сюди фахівців, які провели аналіз".
Канана також додав: "От уявіть, людина захоче пройти комплексний огляд здоров'я. То скільки вона має заплатити грошей, щоб з'ясувати стан здоров'я. Так от, за стан здоров'я України повністю заплатило НАТО і видало нам документ, за яким йдуть ці процедури. І так можна йти по будь-якій програмі".
Він також сказав: "Оцей комплексний пакет допомоги включає 5 програм і 8 трастових фондів. Загалом члени НАТО надають Україні близько 30 млн євро, аби в Україні проводилися реформи для відбудови відповідних систем, які працюють в державі".
Дивіться також фотогалерею за темою:
Сталеві красені: перші фото катерів типу Island для українських ВМС – ФОТО









