Літні люди
Літні люди Shutterstock

У Міністерстві фінансів розповіли, кому взагалі не варто розраховувати на пенсію

  Читайте по-русски
  Міністр Сергій Марченко заявив, що темпи старіння населення такі, що кількість працюючих постійно скорочуватиметься

  Кількість працюючих в Україні громадян постійно скорочуватиметься, а кількість пенсіонерів – зростатиме, тому розраховувати лише на солідарну систему пенсійного страхування не варто. Про це міністр фінансів Сергій Марченко сказав в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

  Він додав, що реформа системи пенсійного забезпечення має бути поетапною, "держава не може відразу піти й роздати кошти недержавним пенсійним фондам".

  "Тож на початку залучатимемо державну накопичувальну інституцію: державний пенсійний фонд чи державну керуючу компанію. До того ж на початковому етапі в нас небагато інструментів для вкладень – це можуть бути ОВДП. Багато скепсису, що, мовляв, ми йдемо проти течії, що накопичувальна система показала свою неефективність. Це не так. Солідарна пенсія має бути разом з накопичувальною. Якщо у вас немає накопичень в недержавному пенсійному фонді, розраховувати на пенсію взагалі не варто. Темпи старіння населення такі, що кількість працюючих постійно скорочуватиметься, а кількість пенсіонерів – зростатиме", – пояснив міністр.

  За його словами, обговорюється варіант, коли інвестуватиметься 1% з ЄСВ та 1% з іншого джерела.

  "Це може бути ПДФО або пряма бюджетна програма, до чого ми більш схильні. Мінфін пропонує: давайте створимо окрему пряму бюджетну програму, скажімо, "Внесок держави в накопичувальну пенсійну систему". Умовно, якщо ти дав 1% або 1,5%, держава дає стільки ж. Для молоді зробити з коефіцієнтом, заохотити: якщо ти додатково вклав кошти в накопичувальний пенсійний фонд, держава додасть. Це має бути система, яка створить умови для того, аби громадяни зацікавилися своїм пенсійним майбутнім. Це не стосується тих, хто стане пенсіонером через п'ять років. Інших варіантів забезпечити нинішньому активному населенню пенсію немає", – заявив Марченко.

  Нагадаємо, що депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт, який пропонує з 1 січня 2023 року підвищувати вік виходу на пенсію – щороку на один місяць.

  Попередній матеріал
  У МЗС немає інформації про постраждалих українців – Ніколенко
  Наступний матеріал
  Від початку доби в зоні ООС зберігається "тиша"
  Loading...

  ПФУ прокоментував повідомлення про масове переведення українців на одержання пенсій у банках

  Зростання інфляції треба компенсувати індексацією зарплат і пенсій – Порошенко

  Експерти назвали найкращі міста для життя на пенсії

  Українцям хочуть підвищити пенсії – якій саме категорії та на скільки

  Пенсії для людей з інвалідністю вирішили підвищити: хто і скільки отримає

  До кінця року підвищаться пенсії: хто та скільки отримає