5 канал

У діючій угоді з МВФ є зобов’язання переглянути систему управління земельними ресурсами в Україні – експерт

Проблематика обігу землі в Україні на сьогодні просякнута популізмом, переконаний експерт

В діючій угоді з МВФ прописано те, що потрібно переглянути ці питання, і законодавча база щодо нової системи управляння земельними ресурсами має бути ухвалена до кінця грудня 2016 року. Про це повідомив в ефірі "5 каналі" керівник проекту ВГО "Центр.ua" Андрій Андрушків.

"Україна – це землеробська нація, тому політики постійно спекулюють на цьому… Тобто хочеться мати своє, не знати, як воно буде управлятися, але щоб можна було комусь продати", – сказав експерт.  

Він також сказав: "Мораторій (на продаж землі – 5.ua) у нас закінчується 1 січня 2017 року, відповідно МВФ та український уряд домовилися, що у нас буде змінена система управління земельними ресурсами, раз. Друга річ, що опозиційні політики отримали карти в руки, щоб спекулювати на цій темі. Але в країнах розвиненої демократії тут не входять одразу в клінч… Якщо у нас є проблема з ринком землі, давайте ми її будемо опрацьовувати і вирішувати".  

За словами Андрушківа, проблематика обігу землі в Україні на сьогодні просякнута популізмом; мораторій на продаж землі необхідно скасовувати.

Як повідомляв 5.ua, сьогодні під Радою пікетували активісти. Вони сіном виклали номер бажаного закону. Аграрії вимагають прийняття закону №3851-1, яким передбачається збереження спецрежиму ПДВ для сільськогосподарських виробників у тому вигляді, в якому він існував до 1 січня 2016 року. 

Попередній матеріал
"Це була жертовна людина": у Фастові прощалися з військовим капеланом, що пережив полон бойовиків
Наступний матеріал
З Дніпра до Литви на реабілітацію рушили два українські бійці

Черниш розповів, кому надаватиметься перевага, якщо на земельну ділянку претендуватимуть колишні учасники АТО та переселенці – інтерв'ю

"Київ-Чоп" перекрито: бійці АТО вимагають вирішення земельних проблем

Кабмін розсекретив імена власників земельних ділянок

Геннадій Зубко: 6 жовтня уряд відкриє реєстри земельних ділянок для всіх громадян

Зубко: Місцева територіальна громада буде займатися всіма земельними ресурсами, які є в її межах

5 канал - трансляція наживо