Тарифи для населення
Тарифи для населення nbuviap.gov.ua

Ціна на газ для населення зросте мінімум на чверть через підвищення тарифів на його транспортування – Кучеренко

  Читайте по-русски
  Повідомляється, що НКРЕКП може затвердити підвищення тарифів на засіданні 26 грудня

  Якщо НКРЕКП затвердить підвищення тарифів на транспортування газу в 4 рази, ціна на блакитне паливо зросте мінімум на 25%. А з урахуванням того, що біржові ціни на газ пішли вгору, кінцева ціна для населення збільшиться мінімум у 1,5 рази, що призведе до значного росту в платіжках побутових споживачів на тепло і гарячу воду. Про це заявив перший заступник глави комітету з питань енергетики та ЖКП Олексій Кучеренко, повідомляє 112.ua.

  Кучеренко наголосив, що транспортування є однією з важливих складових ціни газу.

  "Я підтримую обурення представників промисловості і Федерації роботодавців рішенням "Оператора ГТС" у чотири рази підвищити тарифи на транспортування газу, що призведе до зростання його вартості. Побутові споживачі відчують це значним збільшенням в платіжках", – сказав Кучеренко.

  Він зазначив, що таке рішення є наслідком неефективного управління "Нафтогазом" Андрія Коболєва і його команди, оскільки необхідність підвищити тариф пояснюється відсутністю з 1 січня транзиту газу з Росії, про який Коболєв і команда не змогли домовитися.

  "Коболєв і його команда провалили все, що тільки можна провалити. Вони завели переговори щодо транзиту в глухий кут і вже розуміють, що з 1 січня буде базовий сценарій "нуль". Вони провалили вітчизняний видобуток газу, не провели своєчасний анбандлінг. "Оператор ГТС" – кишенькова організація "Нафтогазу". Про жодне повноцінне відділення газотранспортної системи не йдеться, загнали в борги "Укртрансгаз". За всі ці помилки повинен буде заплатити український споживач", – сказав Олексій Кучеренко.

  За інформацією першого заступника голови комітету з питань енергетики та ЖКП, НКРЕКП може затвердити підвищення тарифів на засіданні 26 грудня. Нині ознайомитися з проєктом підвищення можна на сайті ТОВ "Оператор ГТС України" в розділі "Тарифи". Там зазначено, що з 1 січня 2020 р. для внутрішніх точок входу тариф збільшиться в 3,5 рази (з 91,87 до 320,77 грн/1000 м3), для внутрішніх точок виходу – в 4,7 рази (з 157,19 до 735,36 грн/1000 м3).

  Попередній матеріал
  "Знаковий день": Міжнародний суд ООН виніс рішення на користь України
  Наступний матеріал
  Фейки Дубінського: суд відхилив позов Супрун щодо захисту честі та гідності
  Теги: