Технічний дефолт США загрожує наслідками для України – Кінах

  Технічний дефолт США може негативно вплинути на економіку України, адже біля 55% наших золотовалютних резервів Національного банку розміщенні в цінних паперах уряду США, а українська економіка має рівень доларизації і залежить від кон’юнктури на зовнішніх ринках. Про таке в ефірі «5 каналу» заявив народний депутат від Партії регіонів Анатолій Кінах.

  «Безумовно – ризики є і для України. По-перше – біля 55% наших золотовалютних резервів Національного банку розміщенні в цінних паперах уряду США, високий рівень доларизації нашої економіки, високий рівень залежності від зовнішньоекономічної політичної кон’юнктури – 50% ВВП формують експортери хімії, металургії, сировинної продукції. Тобто ризики є дуже серйозні і безумовно ми повинні їх врахувати і робити все, щоб мінімізувати ці наслідки для української економіки», – заявив Кінах
   
  «В той же час, я би не поглиблював катастрофічні очікування, бо висновкам міжнародних експертів, включаючи експертів Сполучених штатів Америки – буде знайдене рішення. Я впевнений, Президент Обама Конгрес та Сенат США знайдуть рішення з тим, щоб не допустити, у тому числі технічного дефолту США», – додав він.
   
  Окрім цього Кінах зазначив, що негативно вплинути на ситуацію в Україні може величезний зовнішній борг, тому уряд повинен мати чітку програму роботи з державним боргом і внести до Верховної Ради відповідний законопроект.
   
  «Необхідно мати чітку програму, починаючи з внесення у Верховну Раду України законопроекту про державний борг з тим, щоб не було спокуси постійно збільшувати або зменшувати дефіцит бюджету, вирішувати якісь питання у зв’язку невдалою економічною політикою» – зазначив Кінах.

  Попередній матеріал
  НАКСУ: За часів Волги у Держфінпослуг організували систему вимагання хабарів
  Наступний матеріал
  Імовірних спільників Брейвіка шукає норвезька поліція
  Теги: