Імовірних спільників Брейвіка шукає норвезька поліція

  Імовірних спільників Андерса Брейвіка, який в п`ятницю убив 76 людей та поранив близько 100, шукає норвезька поліція. Напередодні під час судового засідання зловмисник заявив - у його організації є ще два осередки.

  Після початкового хаосу правоохоронці змогли нарешті встановити точну кількість жертв та постраждалих внаслідок інциденту. І пояснили, чому кількість загиблих зменшилася майже на 20 людей у порівнянні з попередніми даними.

  Можливих спільників терориста Андерса Брейвіка шукають правоохоронці в кількох європейських країнах. Норвезька поліція намагається встановити, що зловмисник мав на увазі, коли говорив про два інших осередки своєї організації. Скотленд-ярд перевіряє зв`язки Брейвіка з британськими екстремістами, про яких терорист згадує у своєму маніфесті. Польські правоохоронці встановили місце, де Брейвік цілком легально купив добрива, які стали сировиною для виготовлення вибухівки. 

  Свейнунг Спонхейм, заступник керівника поліції Осло: "Першочерговим завданням розслідування є перевірка даних щодо двох інших осередків організації Брейвіка. Зараз ми не маємо конкретних підозрюваних, не знаємо чи взагалі такі осередки існують".

  Правоохоронці та рятувальники припустилися помилок під час встановлення переліку жертв стрілянини на острові Утойя та вибуху в центрі Осло. Внаслідок хаосу на місцях трагедій - кількість вбитих Брейвіком людей була завищена. Лише через кілька днів після подвійного теракту поліція змогла скласти точний список загиблих та поранених.

  Ойстен Майланд, комісар національної поліції Норвегії: "Деяких жертв стрілянини на острові Утойя поліцейські та рятувальники порахували двічі. На місці трагедії було дуже складно встановити точну кількість убитих. Ми зосередилися на наданні допомоги пораненим і припустилися кількох помилок під час встановлення числа жертв".

  Щонайменше, сто тисяч людей вийшли напередодні в Осло на марш проти насилля. У такий спосіб - учасники акції вшанували пам`ять жертв подвійного теракту. До ходи та жалобного мітингу приєдналися король Гаральд, кронпринц Гаакон Магнус і прем`єр-міністр Єнс Столтенберг. На час проведення маршу правоохоронці перекрили центр мегаполіса. Демонстрації та інші меморіальні заходи в пам`ять про загиблих від вибуху в Осло й стрілянини на острові Утойя відбулися в багатьох інших містах Норвегії та європейських країнах.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Технічний дефолт США загрожує наслідками для України – Кінах
  Наступний матеріал
  Одне з найбільших бензосховищ Місурати спалила лівійська армія
  Теги: