Олександр Писарук в суді
Олександр Писарук в суді 5 канал

Справа VAB Банку: Писарук заявив, що провадження проти нього та Бахматюка закрили через формальні причини, а не по суті

  Читайте по-русски
  "Команда НБУ діяла в межах законодавства і виключно з метою уникнення негативних наслідків банківської кризи в країні", наголосив банкір

  Колишній заступник голови НБУ Олександр Писарук заявив, що справа проти нього та бізнесмена Олега Бахматюка закрита остаточним рішенням суду, закрита з вагомих формальних причин, але має бути закрита і по суті, адже для цього є всі фактичні та юридичні підстави. Про це Писарук заявив в колонці "НВ".

  Так прокоментував закриття рішенням Печерського районного суду м. Києва справи проти нього і Олега Бахматюка.

  "Новина, звичайно, позитивна, оскільки обвинувачення щодо мене як були, так і залишаються абсолютно безпідставними", – написав банкір. Але для нього було "здивуванням дізнатися, що справа попри всі юридичні та фактичні для цього підстави була закрита не по суті, а з формальних причин, які також, на його думку, є вагомими".

  Писарук заявив, що у відносинах із VAB Банком команда НБУ "діяла в межах законодавства і виключно з метою уникнення негативних наслідків банківської кризи в країні": "У процесі прийняття рішення щодо видачі стабілізаційного кредиту VAB Банку, незважаючи на те, що криза вимагає оперативності прийняття рішень, команда пройшла необхідні процедури та прийняла законне рішення, яке до цього часу чинне та ніким не оскаржене".

  "Є всі підстави для закриття справи щодо мене як із формальних причин, так і у зв’язку з відсутністю будь-якого кримінального правопорушення у моїх діях. Очікую, що найближчим часом всі необхідні процесуальні дії будуть вчинені і з мене остаточно знімуть усі обвинувачення", – наголосив Писарук.

  5 червня Печерський районний суд Києва ухвалив рішення, яким визнав незаконною постанову Віталія Каська, колишнього заступника генпрокурора Рябошапки, про відновлення справи проти ексзаступника голови НБУ Олександра Писарука та бізнесмена Олега Бахматюка. Окрім того, висновки експертиз Фонду гарантування вкладів і заяви НБУ підтверджують, що всі кошти рефінансування були витрачені за прямим призначенням, їх отримали вкладники банку.

  Нагадаємо, у 2019 році Валерія Гонтарева заявляла, що "звинувачення ексспівробітників НБУ у справі VAB Банку є початком розправи над цією командою реформаторів". Вона також відзначала, що гроші з банків украли власники через кредити пов'язаним особам, і все це сталося задовго до приходу команди на чолі з Валерією Гонтаревою до Національного банку.

  Попередній матеріал
  У запорізькому футбольному клубі "Металург" виявили спалах коронавірусу – п'ятеро спортсменів госпіталізовані
  Наступний матеріал
  "З народом", але тільки перед виборами: Журналісти підловили Дубінського на зйомці чергового "відосіка"
  Loading...

  Що Зеленський сказав про звільнення Смолія та як проходить відбір на посаду голови НБУ – включення

  Шмигаль розповів, коли чекати нового очільника Нацбанку

  Відставка голови НБУ Якова Смолія: про що говорили в Раді – включення

  У НБУ заявили: якщо політичний тиск не припиниться – звільниться і Рожкова: а поки вона головуватиме в регуляторі

  В НБУ пояснили, чи вплине відставка Смолія на ситуацію з "ПриватБанком" – подробиці

  Відставка Смолія через політичний тиск і хитання долара: "Підсумки тижня з Анною Мірошниченко"