5.ua

"Справа за фінансуванням": Керівник "Укрдорінвесту" розповіла, коли чекати появи платних доріг

Відсоток платних доріг у Європі є невеликим – насправді це приблизно 1%

Директор державного підприємства "Укрдорінвест" Олена Криворучко у студії "5 каналу" під час онлайн-конференції розповіла, що наразі вже відбувається відбір спеціаліста, який проаналізує систему доріг України для розробки плану впровадження платних доріг. 

"Ця тема давно обговорюється. Що ж до можливості застосування системи платних доріг в Україні, то тут слід зазначити, що ми також дотримуємося стратегічного підходу до реалізації таких ініціатив. І в рамках реалізації проекту Світового банку в нас були передбачені кошти на відбір консультативної компанії, яка розробить комплексну систему з так званого впровадження інтелектуальної транспортної системи в Україні", – поінформувала Криворучко.

Вона пояснила, що консультант проаналізує систему дорожнього господарства та запропонує систему з трьох компонентів – систем оплати за проїзд, зважування транспортних засобів на ходу та швидкісного контролю. Слід зауважити, що практика використання платних доріг і відсоток платних доріг у Європі є сильно перебільшеним – насправді це приблизно 1% від усіх.

"Зараз завершується процедура відбору консультанта. Були заявки від найтоповіших європейських компаній. Три з них були відібрані, і зараз проходить оцінювання технічних пропозицій. Тобто справа вже тільки за фінансовою складовою. Думаю, що найближчим часом ми вже підпишемо контракт, і в 2017 році консультант почне активно вивчати не лише проблеми та існуючі реалії, а й правові механізми впровадження цієї системи", підсумувала директор "Укрдорінвесту".

Повну версію інтерв'ю читайте у матеріалі: Які дороги будуть реконструйовані у 2017 році – розповіла директор ДП "Укрдорінвест"

Нагадаємо, раніше вже повідомлялось, що платні дороги в Україні можуть з'явитися з наступного року.

Попередній матеріал
У Лівії захопили пасажирський лайнер з понад 100 людьми на борту – відео
Наступний матеріал
Гройсман закликав нардепів розглянути законопроект про спецконфіскацію

Платні дороги в Україні можуть з’явитися з наступного року

Які дороги будуть реконструйовані у 2017 році – інтерв'ю директора ДП "Укрдорінвест"

На ремонт об'їзної дороги Житомира претендують 15 іноземних компаній

"Час: ONLINE": Хто і коли відремонтує дороги в Україні