Брати Суркіси
Брати Суркіси Фото "Главком"

Справа Суркісів: суд санкціонував списання коштів "ПриватБанку" – Мін'юст вказав на абсурдність рішення

Читайте по-русски
Якщо стягнути гроші, то банк не зможе обслуговувати їх як депозити, зауважив Малюська

Печерський райсуд Києва санкціонував примусове списання коштів та/або арешт майна державного "ПриватБанку", якщо той відмовиться виплачувати офшорним компаніям братів Суркісів $350 млн. Про це мовиться в тексті ухвали суду, яку на Facebook опублікував міністр юстиції Денис Малюська.

Міністр нагадав, що позивачі вимагають зобов'язати "ПриватБанк" і далі обслуговувати їхні депозити. Банк же наполягає, що депозитів уже не існує, бо вони були конвертовані в акції банку під час націоналізації.

Малюська наголосив, що рішення суду Києва, ухвалене напередодні, виходить за межі того, що можна робити в якості забезпечення позову (ст. 150 ЦПК), і робить фактично неможливим подальше виконання рішення самого суду. Він зазначив, що в якості "забезпечення" – суд прописав стягнути кілька мільярдів із банку на користь шести британських компаній.

"Така позиція… не полегшує, а навпаки робить неможливим подальше виконання рішення суду. Адже якщо кошти стягнути з "ПриватБанку", то банк у випадку задоволення позову ніколи не зможе обслуговувати їх як депозити. Нагадую – позовні вимоги заявлені не як стягнення коштів, а як зобов'язання обслуговувати депозити", – вказав очільник Мін'юсту.

Нагадаємо, напередодні Печерський райсуд став на бік позивачів і ухвалив сплатити шістьом офшорним компаніям, що пов'язують із братами Суркісами, $350 млн як компенсацію за націоналізацію "ПриватБанку". Уряд оскаржуватиме це рішення. Однак, за словами адвоката фінустанови, ці гроші можуть стягнути до її розгляду.

 

Попередній матеріал
Степанов прогнозує спалах COVID-19 в Одесі після святкування Дня міста
Наступний матеріал
У масках вовка та Зеленського: під ОП відбулася театралізована акція через свавілля ОАСК – включення
Loading...