Руслан Бортник
Руслан Бортник Facebook

Спікер має усунути фінансовий комітет від роботи, поки в ньому не розслідують корупцію – Бортник

  Читайте по-русски
  Експерт зовсім не здивувався, що нова влада вдається до закритих засідань парламентських структур

  Керівництво Верховної Ради могло б усунути парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики від роботи над законопроектами, поки в ньому не розслідують фактів корупції, про які минулого тижня говорив президент Володимир Зеленський. Про це в коментарі 112.ua заявив директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.

  З його слів, проблему з членами фінансового комітету, яких підозрюють у корупції, можна легко вирішити, якщо на це буде воля спікера парламенту.

  "Керівництво парламенту має у своїх руках рішення щодо можливого переспрямування частини законопроектів, раніше "розписаних" на фінансовий комітет, до інших комітетів. Наприклад, бюджетного або іншого, близького до вирішення економічних питань. Така практика є, і вирішує ці питання голова парламенту, фактично, на власний розсуд. Саме він "розписує" законопроекти на комітети, виходячи з власного розуміння їх суті. Зараз він може тимчасово виключити фінансовий комітет з роботи над законами, або принаймні скерувати туди ті документи, де фінансовий комітет не виступає головним", – пояснив Бортник.

  Він додав: "Головним чином, своє слово в цьому скандалі мають сказати правоохоронні органи. Без такого слова ми можемо або марно заблокувати роботу частини органів Верховної Ради, або дозволити їм і надалі продукувати корупційні рішення".

  Також Бортник зовсім не здивувався, що нова влада вдається до закритих засідань парламентських структур. За його словами, за замкненими дверима "розглядають непопулярні рішення, за які доводиться політично відповідати, або ж розглядають рішення з корупціонногенною складовою, і їх намагаються "заховати" до часу".

  Попередній матеріал
  Пастка для Зеленського: які небезпеки чекають на переговорах із Росією – спецпроєкт
  Наступний матеріал
  Рада ухвалила закон щодо утримання та облаштування держкордонів
  Теги: