Фото gp.gov.ua

Швейцарія та Україна формують "дорожню карту" для повернення вкрадених активів

  Найближчим часом Швейцарія направить до Києва групу висококваліфікованих експертів, що допоможуть українським слідчим сформувати низку конкретних запитів до швейцарської влади.

  Про це розповів директор департаменту міжнародного права у МЗС Швейцарії Валентин Цельвегер 24 квітня під час переговорів із заступником Генерального прокурора України Миколою Голомшею, повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України

  Подання стосуватимуться, насамперед, представників так званої "сім’ї" екс-президента України Віктора Януковича та їхніх рахунків в швейцарських банках. Метою домовленостей є прискорення інформаційного обміну між обома країнами для відстеження, замороження та повернення викрадених статків. Як відомо, Швейцарія стала першою з європейських країн, що ініціативно заблокувала рахунки 29 українських високопосадовців, підозрюваних у масштабній корупції протягом 2010-2013 років.

  Як повідомив перед переговорами Перший заступник Генерального прокурора України Микола Голомша під час міжнародної конференції "Повернення вкрадених активів корумпованої політичної еліти України": "Ми звернулись не тільки до Швейцарії, але й також до 136 держав світу з проханнями надати інформацію про рахунки з наявними на них коштами, здобутими незаконним шляхом, від 68 колишніх посадовців".

  Як погодились обидві сторони, попри високі очікування українського суспільства щодо повернення вкрадених коштів, цей процес стане тривалим, кропітким, юридично вивіреним. За словами Миколи Голомші, "складність виникає у тому, що окремі посадовці оформляли ці гроші не на себе, а на інших осіб, і коли ми стикаємось з цими людьми, вони починають заперечувати стосунки з посадовцями. Але слідство має конкретну інформацію, і ці всі контакти встановлюються".

  Між тим, за інформацією директора департаменту міжнародного права Міністерства закордонних справ Швейцарії Валентина Цельвегера, сьогодні кількість українських мільйонерів-вкладників у швейцарських банках значно менша від аналогічного показника серед представників інших країн. Представник швейцарської сторони пояснив це підкреслено обережним ставленням швейцарської фінансової системи до грошових переказів з України. На його думку, швейцарські банки звертають увагу на те, «хто має право підпису, хто реально стоїть за банківськими рахунками». Як наголосив Валентин Цельвегер, фінансові установи його країни занадто високо цінують свою репутацію, тому не бажають ставати фігурантами розслідувань та підозр у корупційних діяннях.

  Сторони домовились про встановлення безпосередніх відносин між фахівцями слідчих підрозділів обох країн. За спільним висновком, налагоджені особисті контакти допоможуть створити підґрунтя для пришвидшеної процедури розслідування. Для цього в.о. Генерального прокуратура України Ігор Махніцький планує обговорити подібні домовленості з керівництвом Федеральної прокуратури Швейцарії під час закордонного відрядження наступного тижня.

  Попередній матеріал
  У Горлівці поховали закатованого терористами депутата
  Наступний матеріал
  На Хмельниччині з резервістів і новобранців роблять бойових пілотів
  Теги:
  Loading...