business-tv.com.ua

"Шовковий шлях" і Транскаспійський коридор: Кубів розповів, як Україна і Литва втілюватимуть транзитний потенціал

  За словами міністра, прийнятий безвіз для України дасть змогу наростити економічне і торговельне співробітництво з Литвою

  Україна і Литва можуть реалізувати свій транзитний потенціал через спільні проекти в рамках Транскаспійського транспортного коридору, покликаного забезпечити великі торговельні маршрути між Балтійським, Чорним і Каспійським морями, а також китайського інфраструктурного проекту "Шовковий шлях", покликаного наростити торгівлю між Європою і Азією. Про це повідомила прес-служба Мінекономрозвитку з посиланням на слова міністра Степана Кубіва в ході зустрічі з прем'єр-міністром Литви Саулюсом Сквярнялісом.

  Міністр додав: "Крім залучення інвестицій, ми бачимо значні можливості для спільних проектів з використання інфраструктурного та логістичного потенціалу наших країн, нарощування транзитних перевезень вантажів і розширення географії перевезень у напрямку Балтійське море–Чорне море, особливо з огляду на можливість його поєднання з проектом "Шовковий шлях" і створення транспортного коридору Балтійське море–Чорне море–Каспійське море".

  Кубів також наголосив, що запровадження безвізового режиму між Україною і ЄС дасть змогу наростити економічне, культурне і торговельне співробітництво, зокрема і з Литвою, а також зазначив, що для України є особливо цінним досвід Литви у розвитку "зеленої" енергетики.

  У свою чергу, Сквярняліс відзначив значний прогрес України в розкритті власного експортного потенціалу, розвитку міжнародної торгівлі, реформах в економіці, соціальній сфері та інших галузях: "Ми щиро радіємо успіху реформ в Україні. Але обсяг торгівлі та економічної взаємодії, на нашу думку, є недостатнім. Його необхідно розвивати, зокрема, в рамках українсько-литовської міжурядової комісії, яка скоро пройде у Вільнюсі. Також потрібно посилювати взаємодію в культурних, туристичних проектах. Тому закликаємо продовжити реформи в Україні і готові вас в цьому підтримувати і всебічно сприяти".

  Як повідомляв 5.UA, у грудні 2017 року Президент України Петро Порошенко заявив, що Литва має стати плацдармом для проникнення українського виробника на ринки ЄС.

  Нагадаємо, Україна планує наростити товарообіг з Литвою, який досі не досягнув докризового рівня, більш ніж на 30% – до $1 млрд. Україна і Литва планують співпрацю в рамках Транскаспійського транспортного коридору, покликаного забезпечити якісні торговельні шляхи між Балтійським, Чорним і Каспійським морями.

  Попередній матеріал
  Кислиця: Росія перелякалася через пропозицію МЗС України щодо посилення контролю над її громадянами
  Наступний матеріал
  ТОП-7 пропагандистських тез Кремля щодо України
  Loading...