Шлапак: МВФ може відновити кредитування України

  Міжнародний валютний фонд може відновити кредитування України, якщо держава виконає низку умов - повідомили в Секретаріаті Президента, посилаючись на лист голови місії МВФ в Україні. Зокрема, йдеться і про скасування погодження з Кабміном порядку рефінансування комбанків.

  А також НБУ має підтримувати короткострокову ліквідність фінустанов, а не їх платоспроможність. Серед решти вимог - жорстка монетарна політика та дефіцит бюджету не вищий за три відсотки ВВП. Для цього МВФ радить зменшити витрати бюджету на 20 мільярдів гривень. Вже цього тижня Президент, Кабмін та НБУ проведуть консультації для узгодження спільної позиції у переговорах з фондом. Якщо це буде зроблено -  можна очікувати на відновлення кредитування.

  Олександр Шлапак, перший заступник голови Секретаріату Президента: "Якщо в нас будуть відповіді як мінімум на більшість питань, поставлених фондом, а вони справедливі, то, мабуть, ми будемо мати можливість уже на початку наступного тижня, а можливо, ще до кінця цього тижня запросити місію для завершення перегляду меморандуму для того, щоб на початку наступного тижня прийняти в парламенті необхідні законодавчі акти й домовитися про одержання наступного траншу".

  Також у Секретаріаті Президента переконані, що у разі успішних переговорів з МВФ та отримання другого траншу кредиту -  курс долара в Україні знизиться.

  Попередній матеріал
  Оскар 2009. Підсумки (репортаж)
  Наступний матеріал
  Експерти закликають Уряд дослухатися порад МВФ
  Теги:
  Loading...