Саміт ОПЕК: як було прийнято рішення не зменшувати видобуток нафти

  Що буде з цінами на нафту, сьогодні вирішували на саміті ОПЕК у Відні. Домовитися як діяти в умовах падіння цін на енергоносій удалося не одразу. Учасники довго обговорювали як діятимуть на закритій зустрічі, а потім і   на самому саміті. Рішення  про скорочення видобутку нафти задля підвищення її вартості так і не підтримали. Як наслідок -  у день саміту ОПЕК ціни впали ще більше.


  Ціни на нафту впали ще до старту саміту. Вранці за барель давали сімдесят шість з половиною доларів. Загалом за останні п'ять місяців ціни на нафту знизилися на 40 відсотків. Головне питання, яке обговорювали країни ОПЕК -  чи готові вони піти на зниження видобутку нафти, щоби втримати ціну. Думки розділилися. За скорочення видобутку виступали Ірак, Нігерія і Венесуела.

  Саудівська Аравія - найбільший виробник нафти з 12-ти  членів ОПЕК -  виступала проти. Перечекати складні часи закликали також Кувейт і Об'єднанні Арабські Емірати.

  Урешті-решт Організація країн-експортерів нафти вирішила зберегти чинну квоту на видобуток нафти і незважаючи на падіння цін не зменшувати видобуток.
  Попередній матеріал
  Авдіївка: повсякдення прифронтового міста
  Наступний матеріал
  Міжбанк закрився доларом по 15,45 грн.