Ринок землі має запрацювати вже з наступного року,- Присяжнюк

  Ринок землі має запрацювати вже з наступного року. Відтак кожен, хто подасть заявку на придбання земельної ділянки, за три місяці зможе стати повноправним власником паю. Такий оптимістичний прогноз голови профільного комітету Верховної Ради Миколи Присяжнюка.
  Розглянувши проекти закону Про ринок землі, в комітеті зійшлися в одному – без ухвалення нового земельного кадастру - ринку землі в Україні не буде. Однак МінЮст та ДержКомЗем досі не визначили, хто вестиме реєстр земельних ділянок. Насамперед потрібно подати до Верховної Ради законопроект про ринок землі. Наразі варіантів існує три. Загалом вони схожі. Відмінності - в розмірах ділянок, які можуть виставлятися на торги. Депутати пропонують ввести фіксовані максимальні площі паїв, уряд – наполягає на недоцільності обмежень. Окрім того немає єдності й щодо форми продажу, чи тільки через аукціони, чи ще й на торгах.

  Володимир Воєводін, голова Держкомзему України: "Торги можуть бути і корумпованими - для цього існує багато схем. Через це ми пропонуємо чисто форму аукціонів - як це визнано в цілому світі - наш законопроект отримав схвальну оцінку від експертів в цілому". 

  Микола Присяжнюк, голова Комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин: "В одному з законопроектів - пропонується ввести  Державний земельний іпотечний банк який унеможливить ту корупцію про якк ви говоприте і наш проект - проект народних депутатів я переконаний буде мати ще цілу низку змін в 2му читанні".
  Попередній матеріал
  Забудовник попри заборону продовжує вирубати дерева на Березняках
  Наступний матеріал
  Убивцям Гонгадзе можуть зменшити покарання. А чи шукає хтось замовників?
  Теги:
  Loading...