Убивцям Гонгадзе можуть зменшити покарання. А чи шукає хтось замовників?

  Час від часу в Україні повертаються до справи Гонгадзе. От і сьогодні мало бути касаційне слухання, ініційоване адвокатами убивць. Однак, через юридичні перипетії його перенесли. За цим галасом ніби забувають про суть питання - а саме про замовників. Ми нагадуємо.
  У судовій тяганині у справі Гонгадзе знову не видно берегу. Сьогодні Верховний суд мав розпочати розгляд касаційної скарги трьох убивць журналіста. Проте так і не розпочав. Причина – у суд не зміг прийти адвокат одного із засуджених – Олександра Поповича. Він нібито відпочиває у Росії. Предмет скарги - вирок Апеляційного суду від 15 березня, за яким учасники вбивства отримали по 12-13 років позбавлення волі.

  Ірина Григор’єва, суддя Апеляційного суду Києва (15.03.08): "Очевидна протиправність, узгоджений характер дій та їх спрямованість на позбавлення життя. Доводить, що участь Протасова, Поповича та Костенка була скоєна умисно та за попередньою змовою".

  Саме у такому формулюванні відразу після оголошення вироку знайшов зачіпку адвокат засудженого Миколи Протасова. Його підзахисний отримав найбільше покарання - 13 років в`язниці.

  Віктор Чевгуз, адвокат Протасова (15.03.08): "Пункт, что я буду, и он существенный, оспаривать – это квалифицирующий признак «предварительный зговор лиц». По суду не доказан, по материалам не доказан, они выполняли указания. А это значит изменение квалификации".

  Другу спробу зібрати усіх зацікавлених – засуджених та їх адвокатів – у Верховному суді призначили на 8 липня. 

  У справі ж замовників убивства Гонгадзе – жодних новин не з’являється. Пукача все ще шукають, плівки Мельниченка – перевіряють на автентичність, кажуть у Генпрокуратурі. Чому так довго і чи не гальмується справа замовників – відповідь ось уже кілька років стандартна.

  Микола Голомша, заступник Генерального прокурора (23.04.08): "Ця справа не загальмована, як це намагаються подати окремі наші опоненти, вона розслідується у досить активному, об’єктивному режимі. Я не маю жодних претензій до слідчих органів, які зараз розслідують цю кримінальну справу".

  Натомість претензії до слідчих дій мають родичі журналіста та європейські інституції. Минулого тижня комітет міністрів Ради Європи ухвалив резолюцію щодо справи Гонгадзе. Зокрема, євроміністри вимагають від української влади «здійснити всі необхідні кроки для виявлення та засудження організаторів вбивства». Жоден український чиновник публічно не відреагував на резолюцію європейців.

  Олексій Братущак, 5 канал
  Попередній матеріал
  Ринок землі має запрацювати вже з наступного року,- Присяжнюк
  Наступний матеріал
  І. Тарасюк: Балога жодного разу не літав за державні кошти
  Теги:
  Loading...