Газотранспортна система України
Газотранспортна система України Укртрансгаз

Робота ГТС України може опинитися під загрозою через неплатоспроможність "Укртрансгазу"

Читайте по-русски
Залишкових об’ємів газу на ВТВ достатньо для забезпечення роботи ГТС лише до 24 червня

Робота ГТС України може опинитися під загрозою після 24 червня через дефіцит коштів в "Укртрансгазі". Про це йдеться на сайті підприємства.

"У зв'язку з дефіцитом коштів, "Укртрансгаз" не має можливості вчасно розраховуватися за контрактами закупівель газу для власних виробничо-технологічних потреб (ВТВ)", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що заборгованість "Укртрансгазу" за березень-квітень перед постачальниками паливного газу становить 4,1 мільярда гривень. Як наслідок, деякі постачальники відмовляються надалі передавати визначені чинними контрактами обсяги газу.

"Залишкових об'ємів газу на ВТВ, які були закуплені за попередніми договорами, достатньо для забезпечення роботи ГТС лише до 24 червня", – наголосили в держкомпанії.

Оператор ГТС вже звернувся до Державної служби надзвичайних ситуацій України з відповідною проблемою. "Укртрансгаз" веде переговори з НКРЕКП щодо негайного виправлення ситуації. Компанія ініціювала перемовини з кредиторами, включно з НАК "Нафтогаз України", щодо реструктуризації заборгованості. Про ситуацію проінформовано Раду національної безпеки і оборони України.

В "Укртрансгазі" стверджують, що критичний фінансовий стан оператора ГТС спричинений низкою факторів, про що впродовж 2018 та 2019 років керівництво інформувало Регулятор.

"В першу чергу, фінансову ситуацію "Укртрансгазу" з кожним місяцем погіршують економічно необґрунтовані тимчасові тарифи для оператора ГТС, які були прийняті НКРЕКП наприкінці 2018 року. Вони, зокрема, дають змогу своєчасно розраховуватися за закупівлю газу на ВТВ в обсязі не більш як 60% від необхідного річного рівня", – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що через досі не врегульовану проблему несанкціонованого відбору газу з газотранспортної системи, учасники ринку в період з 2016 по лютий 2019 року накопичили більш як 35 мільярдів гривень боргу перед "Укртрансгазом" за послуги балансування, з яких 91% становить заборгованість облгазів.

"Після переходу газового ринку України на добове балансування з 1 березня 2019 року ситуація істотно не змінилася: оператори ГРМ продовжують незаконно відбирати газ з ГТС, в тому числі для власних виробничо-технологічних витрат, і не розраховуються. За період березня-квітня 2019 року заборгованість операторів ГРМ виросла ще на 2,5 мільярда гривень", – наголосили в "Укртрансгазі".

Нагадаємо, як повідомляв раніше 5.ua, Луценко заявив, що Росія готує блокаду української ГТС.

Також дивіться фотогалерею за темою:

"Клаптик за клаптиком повернемо": церемонія відновлення газифікації у прифронтовій Авдіївці – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Бізнес не повинен подавати декларації про валюту та майно за кордоном – НБУ
Наступний матеріал
Доба в ООС: ворог 28 разів порушив "тишу", одного українського армійця поранено
Loading...

Видобуток газу на шельфі Чорного моря: які компанії захотіли взяти участь у конкурсі

Луценко заявив, що Росія готує блокаду української ГТС

За час анексії Криму РФ незаконно видобула там понад 9 млрд куб. газу

Займатимуться енергетикою та фінансами: Данилюк розповів, на що хоче перетворити РНБО

Росія зупинила поставки казахстанського автогазу в Україну

"Нафтогаз" знизив ціни для промисловості