'Арселор Міттал Кривий Ріг'
'Арселор Міттал Кривий Ріг' 5 канал

Радіаційний скандал: у "Арселор Міттал" звинуватили СБУ в маніпуляції

Читайте по-русски
Вимірювання рівня радіації було здійснено після зняття кришки з контейнера робітником СБУ, – кажуть на підприємстві

Радіаційний фон на заводі "Арселор Міттал" – у межах норми, і це зафіксовано в протоколі обшуку Служби безпеки України. Принаймні, так стверджує менеджмент підприємства, передає "5 канал".

Вимірювання, яке показало високий рівень радіації, було здійснено після того, як співробітники СБУ зняли кришку з контейнера, в якому знаходиться джерело іонізуючого випромінювання.

Головний юрисконсульт "Арселор Міттал" Артем Філіп'єв заявляє, що в СБУ маніпулюють інформацією. З його слів, у тому ж протоколі зазначено, що при вимірюванні біля закритої кришки радіаційний фон не перевищує норму. Увагу СБУ до підприємства менеджмент вважає тиском, але поки ніяких дій у відповідь не планує.

"Те, що відбувається на сьогоднішній день, на нашу думку, це або "перегіби на мєстах", або це цілеспрямована політика, яка посилає сигнал іноземним інвесторам. Що в країні скоро розпочнеться реприватизація. Або це означає, що в країні відбувається деіндустріалізація. І такі масштабні промислові підприємства, як "Арселор Міттал", країні просто не потрібні", – заявив Філіп'єв.

Про виявлену радіаційну небезпеку заявив на брифінгу напередодні виконувач обов'язків голови СБУ Іван Баканов. Він також звинуватив менеджмент заводу в недбалому ставленні до своїх обов'язків. Обшуки на підприємстві провели в суботу, 20 липня, в межах провадження за статтею про екоцид.

Попередній матеріал
Літають "Фаготи" і міномети: як минає "перемир'я" біля зруйнованого ДАП
Наступний матеріал
Протест у Покровську: спецпідрозділ ТОР прибув до ОВК №50