Металургія
Металургія censor.net.ua

PwC прогнозує негативний ефект від більшого податкового навантаження на залізорудні компанії

  Читайте по-русски
  У "PwC Україна"  сумніваються, що вийде обміркувати всі альтернативні зміни моделі оподаткування підприємств ГМК за кілька тижнів

  Екстремальне зростання податкового навантаження на залізорудні компанії, пов'язані галузі та надходження від їх діяльності – матиме негативний ефект у випадку прийняття податкового законопроєкту №1201. Про це заявив партнер, керівник практики податкових та юридичних послуг "PwC Україна" В'ячеслав Власов, передає "РБК-Україна".

  Експерт зазначив, що зараз ціни на руду дійсно високі, тож податкове навантаження на видобувні компанії в Україні загалом дійсно є не найвищим. Але досягається це не тільки і не стільки за рахунок рентної плати, але і за рахунок ефективно низької ставки податку на прибуток.

  "У такій ситуації помірне підвищення рентної плати в Україні, на перший погляд, виглядає логічним. І український бізнес до помірного підвищення рентної плати готовий – про це відкрито говорили на засіданнях робочих груп податкового комітету парламенту. Тут також слід зазначити, що багато країн у світі зараз йдуть на зниження податку на прибуток для підприємств, та відмінність у ставці України (18%) в найближчому майбутньому вже не буде перевагою порівняно з конкурентами", – розповів Власов.

  Водночас він звернув увагу, що визначити оптимальний рівень податкового навантаження на видобувні компанії є складним завданням. Перша складність в тому, що підвищення рентної плати неминуче призведе до підвищення собівартості продукції українських підприємств.

  "Зазвичай це негативно впливає на конкурентоспроможність будь-якої компанії на світовому ринку. А зниження конкурентоспроможності компанії ніколи не впливає позитивно на надходження податків у бюджет", – зауважив експерт.

  Відповідно до оцінки "PwC Україна", за високих цін на руду і ухвалення законопроєкту №1210, загальне податкове навантаження на видобувачів залізної руди в Україні буде вищим, ніж у п'яти з дев'яти країн з розвиненою галуззю (ПАР, Китай, Канада, Казахстан і Росія), а податкове навантаження за рахунок рентної плати – стане найвищим серед країн-конкурентів.

  "Звичайно, компанії щонайменше у цих п'яти країнах будуть більш конкурентоспроможними, ніж українські видобувні підприємства, за рахунок тільки одного податкового навантаження. І це ми не враховували інші важливі чинники. Такі, як, наприклад, якість руди (в Україні вона є в середньому досить низькою) і близькість до ринків збуту (перший ринок у світі – Китай). За такого зниження конкурентоспроможності України, наша країна стане менш привабливою для інвесторів в галузі", – наголосив Власов.

  Він переконаний, що ефект від такого екстремального зростання податкового навантаження на залізорудні компанії, пов'язані галузі та надходження від їх діяльності – однозначно буде негативним. Експерт підкреслив, що податкові зміни повинні витримувати баланс інтересів держави та бізнесу.

  А в умовах низьких цін держава повинна підтримувати галузь і робити її більш інвестиційно привабливою. При цьому в "PwC Україна" сумніваються, що вийде обміркувати всі альтернативні зміни моделі оподаткування підприємств ГМК за кілька тижнів.

   

  Попередній матеріал
  Зеленський із Лукашенком зустрілися в Житомирі – подробиці
  Наступний матеріал
  Парламент дав "зелене світло" ДБР та НАБУ для прослуховування нардепів
  Теги: