Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Проекти законів 1210 і 1210-1 повинні бути відкликані розробниками, щоб запобігти їх негативному впливу на економіку, – Державна регуляторна служба

  Читайте по-русски
  ДРС проаналізувала проекти закону 1210 і 1210-1, виявила їх потенційний негативний вплив на економіку і відправила попередження про наслідки його прийняття депутатам

  "Нам вдалося спрогнозувати і показати потенційний негативний вплив закону 1210. Але чи вдасться нам вплинути на думки тих, хто сьогодні приймає рішення – це питання відкрите. Власне тому ми і направили свої прогнози депутатам. Вони не слухали, хоча частина з них почала розуміти, що вони роблять щось не те. Ми направили це і в уряд, і ми зараз направимо президенту. Сподіваємося, що це вплине на ситуацію", – заявила голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна.

  За словами глави ДРС, одним із способів врегулювання ситуації навколо закону є відкликання законів 1210 і 1210-1, які можуть бути повернуті в парламент після суттєвого доопрацювання.

  При цьому Ляпіна зазначила, що основною проблемою сьогодні є непрогнозованість дій влади і зростання недовіри до неї з боку бізнесу, що автоматично спричинить за собою зниження рівня економіки.

  "Прогнозованість зменшилася навіть в порівнянні з тим, що було раніше. Я дивилася оцінки, які проводять різні рейтингові структури. Коли ми говоримо – реформи, ми забуваємо, що реформа - це не самоціль, а це якісь усвідомлені зміни, які повинні принести якийсь позитив", – заявила Ляпіна.

  Як повідомлялося раніше, проекти законів 1210 і 1210-1 передбачають значне зростання вартості видобутку і переробки залізної руди в Україні. У підсумку, за даними міжнародної аудиторської компанії PWC, добувати руду в Україні буде дорожче ніж в Росії в 9 разів, цим відразу ж скористаються конкуренти України на цьому ринку. Крім того, Європейська бізнес асоціація та Американська торгова палата виступили проти прийняття цих законів.

  Попередній матеріал
  Арешт Пашинського: у Порошенка звертають увагу на дії Портнова
  Наступний матеріал
  Євросоюз та ЄБРР нададуть Україні 70 мільйонів євро на підтримку бізнесу – на що саме підуть кошти
  Теги: