Петро Порошенко
Петро Порошенко Прес-служба партії "Європейська Солідарність"

Президент, який має максимальну владу в країні, несе відповідальність за всі наслідки в економіці – Порошенко

  Читайте по-русски
  Порошенко роз'яснив, що внаслідок значного дефіциту бюджету постраждають усі сфери соціально-економічного життя країни, навіть найважливіша у воюючій країні сфера – армія та оборонні замовлення

  Президент Володимир Зеленський намагається призначити винних у катастрофічних процесах в економіці, але відповідальність за провальну бюджетну політику несе особисто він, як людина, у якої в руках сконцентровані всі важелі влади. Про це заявив п'ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко в ефірі телеканалу "Україна", пише пресслужба "ЄС".

  "Дуже ганебна практика, яка була притаманна Януковичу та Азарову, коли намагалися кивати на "попередників". За п'ять років мого президентства жодного разу я не дозволив собі використовувати цей прийом, незважаючи на те, що ми прийняли країну в жахливому стані і це був один ыз найважчих у сучасній історії України періодів", – сказав він.

  П'ятий президент України наголосив, що в першому півріччі його каденції бюджет мав значний профіцит і не було загрози формування такого значного дефіциту.

  "Перші два квартали, коли ще була моя каденція, зростання економіки України перевищувало 4%. Це дуже непогані показники. За підсумками завершення моєї каденції лише на казначейському рахунку знаходилося біля 30 мільярдів гривень і у валюті знаходилося ще також більше 30 мільярдів гривень. Це профіцит бюджету на 20 мільярдів гривень за підсумками першого півріччя. Економіка розвивалася, гроші надходили", – зазначив політик.

  "Зараз ми маємо різкі загрози для грошей на казначейському рахунку. Ми маємо недонадходження по митниці на суму майже в 39 мільярдів. Це і є так звана митна реформа? Я переконаний, що ми недоотримаємо по приватизації, ми недоотримаємо по тютюновому скандалу, коли за корупційними оборудками одного із членів "Слуги народу", фактично, зупинилося виробництво тютюнових підприємств, а це недорахування в бюджет більше десятка мільярдів гривень", – роз'яснив Порошенко.

  Він підкреслив, що відповідальність за економічну ситуацію в країні несе персонально президент Зеленський, адже він, фактично, повністю контролює дії уряду і більшості у Верховній Раді.

  "Не треба пред'являти претензії до прем'єр-міністра чи уряду, вони є технократичні. Не треба пред'являти претензії до парламенту – вони в турборежимі виконують волю президента. У цих поточних умовах структури влади великі права має президент, який формує одноосібно уряд і парламентські законопроєкти, але і відповідальність за реальні катастрофічні явища в економіці несе президент", – сказав лідер "ЄС".

  Порошенко роз'яснив, що внаслідок значного дефіциту бюджету постраждають усі сфери соціально-економічного життя країни, навіть найважливіша у воюючій країні сфера – армія та оборонні замовлення.

  "Які будуть наслідки цього? Перша позиція – це недофінансування місцевого самоврядування, руйнація системи децентралізації. Друга позиція – недофінансування соціальних і культурних видатків, у тому числі субсидій, позиція по фінансуванню оборони. Недофінансовується державне оборонне замовлення, армія. Зараз необхідно дивитися, хто за це відповідає і кому це вигідно", – підкреслив Петро Порошенко.

  Попередній матеріал
  Докази викликають сумніви – адвокат Кузьменко про справу вбивства Шеремета
  Наступний матеріал
  Українці визначилися із головною подією 2019 року – опитування
  Loading...

  Усі видатки поставлені на паузу – Федина про дефіцит у бюджеті

  Це практика, притаманна 90-м рокам – економіст про ручне управління бюджетом

  Через проблеми з Держбюджетом по всій країні зупинено сотні будівництв – Філатов показав документ

  Декому вигідно, щоб Марченко був не при справах – ветеран прокоментував затримання генерал-майора

  Зеленський підписав закон про Держбюджет 2020 року

  Лікарні, дороги, мости: Кличко відзвітував про роботу за рік і поділився планами на 2020-й