Олексій Гончарук
Олексій Гончарук Урядовий портал

Це практика, притаманна 90-м рокам – економіст про ручне управління бюджетом

Читайте по-русски
Олексій Гончарук заспокоює – вимушені дії триватимуть лише вісім днів і не стосуються пенсій, зарплат, держборгу

Практика, притаманна 90-м рокам – так перехід урядом на ручне управління видатками бюджету прокоментував "5 каналу" виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень "Кейс-Україна".

За словами Дмитра Боярчука, для економіки країни – це не критично. Але для тих підприємців, які виграли тендери, і тепер держава має їм оплатити роботу, – це досить неприємно. Вони можуть чекати фінансування аж до лютого чи березня 2020 року.

"Це те, що може політично потерпіти, ніхто не буде дуже з приводу цього якось виступати чи здіймати скандал. Це можуть бути і видатки на оборону, це можуть бути видатки і на закупівлю якихось товарів та послуг… У нас вже давно таке не застосовувалося, я маю на увазі, що така практика поширена була в 90-х роках, коли була проблема ліквідності, проблема платежів. Тоді існували різного роду механізми відсортовування найбільш пріоритетних платежів… Відновлення платежів по якимось подібним проєктам – це буде не раніше лютого, а то і березня", – пояснив економіст.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів зупинив виплату деяких державних видатків. Відповідне доручення міністру фінансів дав прем'єр. Йдеться про так звані незахищені видатки – на розвиток, ремонт і будівництво.

Причини таких кроків пояснюють економією. Кажуть, це дасть змогу бюджету вийти на запланований обсяг дефіциту. Про це вже повідомив прем'єр-міністр. Нібито в держави немає коштів і країна на межі дефолту.

Олексій Гончарук заспокоює – ці вимушені дії триватимуть лише вісім днів і вони не стосуються пенсій, зарплат, витрат на обслуговування держборгу. В такий спосіб уряд намагається в ручному режимі фінансувати ті витрати, які вважає необхідними. У комітеті Верховної Ради з питань бюджету наголошують – це рішення уряду ризиковане.

Попередній матеріал
День Святого Миколая: у Запоріжжі 200 студентів переодягнулися в Чудотворця
Наступний матеріал
Із гірляндами й лускунчиком: на Софійській площі засяяла головна ялинка країни – включення
Loading...