Податки
Податки Depositphotos

Податковий законопроєкт №1210 потребує доопрацювання – експертне управління ВРУ

  Читайте по-русски
  Окремо вказується, що запропонований термін набуття законом сили – не узгоджується з принципом стабільності податкового законодавства

  Проєкт закону №1210, який стосується змін Податкового кодексу України, – необхідно доопрацювати. Про це йдеться у висновку Головного науково-експертного управління Верховної Ради, опублікованому на сайті парламенту, передає uaprom.info.

  У висновку також згадується необхідність отримати висновок Кабінету Міністрів щодо запропонованих змін, оскільки саме уряд забезпечує проведення податкової та митної політики.

  Законопроєкт №1210, внесений депутатом від "Слуги народу" Данилом Гетманцевим наприкінці серпня, крім іншого, пропонує змінити підхід до формування бази оподаткування при підрахунку рентних платежів на видобуток залізної руди. За словами учасників ринку це може призвести до зростання рентних платежів в 4-5 разів.

  Відповідно до висновку експертного управління, у законопроєкті відсутнє фінансово-економічне обґрунтування запропонованих змін в частині збільшення ставки рентної плати, а також змін коригувальних коефіцієнтів ставок рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин.

  "В частині збільшення податкового навантаження на видобуток залізорудної сировини належне обґрунтування цієї пропозиції має містити інформацію щодо оцінки ризиків для галузі в разі зниження світових цін на цю продукцію, зниження рентабельності її експорту, зростання конкуренції на світових ринках і пов'язаних з цими процесами наслідків для бюджету , зайнятості в галузі", – наголошується в документі.

  Крім того, зазначається, що проєкт закону повинен містити оцінку не тільки з точки зору можливих надходжень до бюджету, а й враховувати ризики "зниження бюджетоутворюючого потенціалу платників податків".

  Окремо вказується, що запропонований термін набуття законом сили – "з дня, наступного за днем його опублікування" – не узгоджується з принципом стабільності податкового законодавства України.

  "Зміни в будь-яких елементах податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податки і збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року", – резюмується у висновку щодо законопроєкту №1210.

  Попередній матеріал
  Імпічмент Трампа: урядовий викривач перебуває під федеральним захистом
  Наступний матеріал
  Нова чільниця української делегації в ПАРЄ: "Відмовлятися від спілкування з Росією – неправильно"
  Теги:
  Loading...