"Північний потік-2"
"Північний потік-2" UA.News

"Північний потік-2" може бути вбивчим для України – прем'єр Польщі

  У Польщі проект Nord Stream-2 назвали "дуже шкідливим" і таким, що "загрожує безпеці Центрально-Східної Європи"

  Проект газопроводу "Північний потік-2" (Nord Stream 2) шкідливий для країн Центрально-Східної Європи і може бути вбивчим для України. Про це заявив голова Ради міністрів Польщі Матеуш Моравецький в ефірі Radio Szczecin.

  "Ми (Польща) вважаємо, що Nord Stream 2 – дуже шкідливий проект, який загрожує безпеці Центрально-Східної Європи. Він є проектом, який може бути вбивчим для України – нашого безпосереднього сусіда, оскільки у момент повного виключення України з транзиту газу ніщо не стоятиме на заваді ще більшій дестабілізації України", – зазначив Моравецький.

  Також він додав, що відповідний проект дуже тісно зв'язує Німеччину з Росією, а його реалізація може призвести до того, що Польща знову буде під загрозою цінового диктату з боку Росії та газового монополіста "Газпром".

  Як пояснив голова Ради міністрів, саме через таку ситуацію Польща збудувала LNG-термінал у Свіноуйсце - аби стати більш незалежною від російського газу. Крім того, Варшава активно працює над реалізацією проекту Baltic Pipe – газопроводу з Норвегії до Польщі.

  Зауважимо, що довгостроковий контракт між Польщею і Росією на поставки газу завершується у 2022 році. Нині Варшава розглядає можливість повної відмови від постачання газу з російського напряму.

  Довідка: проект "Північний потік-2" має постачати газ із родовищ на півночі РФ безпосередньо до Німеччини дном Балтійського моря, оминаючи традиційні транзитні маршрути через Україну і Словаччину. Проект має розширити здатності вже збудованого першого "Північного потоку". Компанія Nord Stream 2 AG ("Північний потік-2"), що опікується плануванням будівництва, належить російському "Газпрому" на 100% через його філію в Нідерландах.

  Нагадаємо також, що раніше Польща, Данія, Швеція, Литва і Румунія звернулися до Єврокомісії із закликом надати письмову оцінку впливу ініційованого Росією будівництва газопроводу "Північний потік-2". 

  Попередній матеріал
  США визначилися з місцем Росії і Китаю в новій стратегії нацбезпеки
  Наступний матеріал
  МЗС: 2018 року Україна запровадить електронні візи для іноземців
  Loading...