Кредит МВФ
Кредит МВФ zn.ua

Стало відомо, які зобов'язання має Україна перед МВФ 2017 року

  Серед них – проведення пенсійної та земельної реформ

  Для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом Україна має виконати низку зобов'язань, зокрема – підвищити пенсійний вік, скоротити кількість держслужбовців і бюджетників, відкрити земельний ринок тощо. Про це йдеться в останній версії меморандуму про співпрацю України з МВФ, передає "Економічна правда".

  Як зазначається, Проект меморандуму передбачає 12 ключових позицій, з яких сім нові.

  Так, до кінця січня 2017 року Кабмін має вжити рішення про монетизацію субсидій.

  Крім того, передбачено проведення пенсійної реформи. Встановлений термін – кінець березня 2017 року.

  Як відомо, чинний проект меморандуму передбачав прийняття закону про пенсійну реформу до кінця грудня минулого року. Новий проект передбачає поступове підвищення пенсійного віку: для чоловіків – на чотири місяці щороку, починаючи з липня 2017, для жінок – на шість місяців після 2021 року, допоки пенсійний вік для обох не досягне 63 років – у 2027 році.

  Передбачається і підвищення робочого стажу до 25 років з січня 2017 року з введенням мінімального страхового стажу на рівні 16 років. Наразі необхідний робочий стаж становить 15 років з поступовим його підвищенням на рік, допоки він не досягне 35 років у 2036 році.

  Ще одним зобов'язанням України є проведення земельної реформи. Новий термін – кінець березня 2017 року. За наявною інформацією, до кінця березня закон повинен бути прийнятий.

  Окремо зазначається, що необхідно буде обрати міжнародну компанію з гарною діловою репутацією для проведення аудиту "Приватбанку". Встановлений термін – кінець січня 2017 року. Передбачається, що аудитори повинні виявити, чи були допущені порушення у складанні фінансової звітності протягом шести місяців, що передували націоналізації.

  Також Україна має обрати міжнародного аудитора для оцінки виконання акціонерами "Приватбанку" умов реструктуризації. Термін – кінець червня 2017 року. Компанія повинна оцінити, чи дозволяють умови реструктуризації компенсувати втрати по позиках, виданих пов'язаним особам.

  До кінця червня поточного року в Україні також має бути створений єдиний реєстр отримувачів соціальних виплат . Він необхідний для продовження процесу верифікації соціальних виплат.

  Окремо наголошується на необхідності створення законодавчого поля для роботи антикорупційних судів. Термін тут також до кінця червня 2017 року.

  Нагадаємо, 27 грудня в Мінекономрозвитку заявили, що Україна виконала "домашнє завдання" МВФ.

  Як відомо, НБУ очікує на новий транш від МВФ на початку 2017 року.

  Попередній матеріал
  Підсумки Паризької конференції: Ізраїль закликали повернутися до кордонів 1967 року
  Наступний матеріал
  США надали Україні більше $600 мільйонів на безпекову галузь – Байден
  Теги:
  Loading...

  Україна виконала "домашнє завдання" МВФ – Мінекономрозвитку

  Націоналізація "Приватбанку" була однією з умов МВФ – Данилюк  

  НБУ очікує на новий транш від МВФ на початку 2017 року

  Данилюк – про відсутність гострої необхідності в грошах від МВФ: "Все пропало" не буде"