Верховна Рада
Верховна Рада 17tv.com.ua

Печатки не обов’язкові: набули чинності зміни у важливому для бізнесу законі

Також передбачається штраф за вимагання посадовцем документа із відбитком печатки чи нотаріального засвідчення (останнє – в разі, якщо це не передбачено законодавством)

Сьогодні, 19 липня, в Україні набув чинності закон №1982-VIII про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами-підприємцями.

Документ передбачає скасування обов'язкового використання печатки у бізнесі. Очікується, що його впровадження допоможе Україні піднятися у рейтингу Doing Business на два пункти.

Закон вносить зміни у низку законодавчих актів, вилучаючи згадки про обов'язкове використання печатки. Після набуття законом чинності документи вважатимуться достовірними за умови підпису уповноваженої на це особи.

Окрім того, передбачається штраф від 850 до 1700 грн за вимагання посадовцем документа із відбитком печатки чи нотаріального засвідченння (останнє – в разі, якщо це не передбачено законодавством).

Автори законодавчої ініціативи додали у пояснювальній записці до законопроекту при подачі до Ради, що три роки тому було впроваджено перехід від обов'язкового до добровільного використання печаток у бізнесі, що спричинило багато плутанини. Не у всіх законодавчих актах замінили норму про обов'язковість використання печатки, а іноді прописували обов'язкове використання печатки, якщо вона є, а не в разі ухвалення відповідного рішення підприємством.

Таким чином, підприємцям складно було зрозуміти, коли печатка потрібна, а коли - ні, і це не заважало посадовцям вимагати документи саме з відтиском печатки.

Зауважимо, Верховна Рада прийняла цей закон в цілому 23 березня 2017 року.

"Почекун" у Верховній Раді чекає відвідування і роботи нардепів

'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
'Почекун' у Раді
/
/

Попередній матеріал
В ЄС визначились із ставленням до заяв про створення "Малоросії" замість України
Наступний матеріал
Безпека понад усе: Apple запатентувала спосіб виклику рятувальників за допомогою відбитків пальців

Рада не захотіла скасовувати закон про Конституційний суд

У ВР внесли зміни до Податкового кодексу в зв'язку з кібератакою

Рада проголосувала за зміни до Закону про держбюджет на 2017 рік

Верховна Рада ухвалила закон про Конституційний суд

ВР ухвалила закон про обов'язкове встановлення лічильників тепла і води в усіх будинках

Нинішня Верховна Рада найдієздатніша за часи незалежності України – Бутусов