Залізна руда
Залізна руда Depositphotos

Парламент ігнорує аргументи залізорудної галузі щодо законопроєкту №1210 – Глущенко

  Читайте по-русски
  Експерт наголошує, що документи у чинній редакції – це негативний сигнал усій бізнес-спільноті

  Верховна Рада під час розробки законопроєкту №1210 щодо внесення змін у механізм рентних платежів – проігнорувала усі ініціативи допомогти від представників бізнесу. Тож ухвалення таких рішень поспіхом може дуже дорого коштувати українській економіці. На цьому наголошує аналітик GMK Center, к.е.н. Андрій Глущенко у особистому блозі.

  "На останньому засіданні робочої групи, присвяченому обговоренню цього законопроєкту, здавалося, було знайдено компроміс. Представник податкового комітету ВРУ Олександр Дубинський погодився з некоректністю передбаченого раніше механізму розрахунку ренти і запропонував замінити його формулою з прив’язкою до ринкового індексу Platts", – пише Глущенко.

  За його словами, представники ринку сприйняли пропозицію "зі стриманим оптимізмом", але розраховували отримати адекватну формулу, яка враховувала би світові тенденції на ринку залізорудної сировини і водночас задовольняла владу.

  На жаль, зі слів експерта "очікування бізнесу були зруйновані", а представлена формула виявилася "абсолютно відірваною від українських реалій".

  "По-перше, вона пропонує розраховувати ренту з ціни на умовах CFR, тобто з урахуванням доставки до Китаю. Рента з логістичних витрат – це нонсенс у світовій практиці. По-друге, формула з незрозумілих міркувань включає ціну на залізорудну дрібноту із вмістом заліза 65%, тоді як базовим матеріалом вважається ЗРС із вмістом заліза 62%. По-третє, ціна залізорудної дрібноти 65% Fe жодним чином не коригується на фактичний вміст заліза в українському ЗРС. По-четверте, в якості об'єкта оподаткування рентою залишають товарну залізорудну продукцію, що є абсолютно неправильним", – перерахував Глущенко.

  Згідно з розрахунками GMK Center, початкова редакція законопроєкту №1210 підвищує рентні платежі українських залізорудних ГЗК в 2,6 раза – до $390 млн. Таке зростання зумовлене двома факторами: підвищенням ставки ренти (з 8,8% до 10%) і розширенням бази оподаткування. Від підвищення ставки депутати відмовилися, але через некоректну формули вони, навпаки, зростають ще на 17% – до $454,5 млн.

  "Представники податкового комітету ВРУ не сприймають аргументи про втрату конкурентоспроможності виробників ЗРС, не висловлюючи нічого конструктивного у відповідь. Це питання є критично важливим", – наголосив експерт і додав, що законопроєкти №1210 і №1210-1 – це негативний сигнал усій бізнес-спільноті.

  Попередній матеріал
  На зміну сонячній погоді в Україну прийдуть дощі – подробиці
  Наступний матеріал
  "Це дуже серйозний злочин": представники Портнова і ДБР знову не прийшли до суду – Чорновол
  Теги: