Верховна Рада IX скликання
Верховна Рада IX скликання 5 канал

Парламент ухвалив антикризовий закон

  Читайте по-русски
  Документ передбачає, що для працівників підприємств, установ або організацій може встановлюватися гнучкий режим робочого часу на певний термін або безстроково

  Верховна Рада України ухвалила закон, спрямований на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусу. Про це повідомляє "УНІАН".

  Закон передбачає введення заборони банкам підвищувати процентні ставки за кредитними договорами на період карантину, встановленого владою в рамках заходів для протидії поширенню в країні цього захворювання.

  Також документ передбачає продовження до 30 червня заборони на проведення органами державного нагляду планових перевірок у сфері господарської діяльності, крім державного нагляду (контролю).

  Крім того, закон передбачає тимчасово, на період до 31 травня, звільнення від штрафних санкцій за несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також за неповну його сплату або за несвоєчасне надання звітності до податкових органів.

  "Упродовж періодів з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня і з 1 по 31 травня 2020 року платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню", – йдеться в тексті документу.

  Також у законі передбачено встановлення мораторію на проведення документальних перевірок правильності нарахування та сплати єдиного соцвнеску на період з 18 березня по 31 травня 2020 року, а також на період до 31 травня включно припинення термінів розгляду скарг платників податків єдиного внеску.

  Крім того, цим документом передбачаються зміни до Кодексу законів про працю, згідно з якими за погодженням між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом для працівника може встановлюватись гнучкий режим робочого часу на певний термін або безстроково, як при прийомі на роботу, так і згодом.

  Разом з тим передбачається, що час простою не з вини працівника на період карантину оплачується з розрахунку не нижче двох третин тарифної ставки, тоді як допомога з часткового безробіття встановлюється за кожну годину, на яку працівнику було скорочено тривалість робочого часу, з розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу).

  Нагадаємо, нардепи в першому читанні проголосували "антиколомойський" закон про банки.

  Попередній матеріал
  Близько ста депутатів не прийшли на засідання Ради – КВУ
  Наступний матеріал
  Пасажири з Балі не хочуть на обсервацію в "Козацький" – спалахують сутички з правоохоронцями
  Loading...

  Нардепи в першому читанні проголосували "антиколомойський" закон про банки

  Податок "на цукерки" і заборона на рожеві штани: звідки беруться найбільш курйозні закони світу

  Тиск зменшений, але цього недостатньо – Южаніна про те, як влада має підтримати бізнес у кризу

  Зеленський підписав закони про протидію коронавірусу та про спрощення закупівель ліків – що передбачають

  Зміни Зеленського до закону про Нацбезпеку набули чинності – подробиці

  Конституційний Суд розгляне закон про люстрацію