Катерина Рожкова
Катерина Рожкова НБУ

"Остаточне "прощавай" збанкрутілим банкам-"зомбі": в НБУ прокоментували ключове рішення Ради

Читайте по-русски
У НБ пояснили, що власник банку не буде беззахисним перед державою після ухвалення закону, а зможе піти до суду

Перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова прокоментувала ухвалення парламентом банківського законопроєкту №2571-д. Про це повідомляє прес-служба нацрегулятора.

"Сьогодні Верховна Рада сказала остаточне "прощавай" збанкрутілим банкам-"зомбі". Чому цей законопроєкт важливий? Він зробить невідворотним виведення банків з ринку. Після очищення банківського сектора у 2014-2016 роках акціонери збанкрутілих банків через суди намагаються повернути свої банки "до життя". Відтепер такі "зомбі"-банки не зможуть повернутися на ринок. Якщо Національний банк приймає рішення про виведення банку, то воно не може бути скасоване судом", – пояснила Рожкова.

Також, згідно з документом, колишній власник банку не зможе відновити роботу установи.

"У всьому цивілізованому світі немає опції "реанімація збанкрутілих банків". І в Україні теж її немає. Вкладник повинен розуміти статус банку, а не гадати: чи банк перебуває в ліквідації, чи вже ні? Це не означає, що власник банку стане беззахисним перед державою! Він зможе піти до суду і доводити незаконність рішення НБУ. Якщо він доведе свою правоту, тоді він має право на отримання компенсації збитків. Для цього потрібно підтвердити в суді, що в банку на момент виведення з ринку лишався якийсь капітал. Роль судової системи залишається визначальною", – пояснила Рожкова.

Також вона описала процедуру суду: "Для того, щоб процес був прозорим, суд залучатиме незалежного арбітра, який доведе чи спростує наявність там капіталу. Цим арбітром буде міжнародний аудитор, якого обиратиме суд. Підрахований аудитором обсяг капіталу (якщо він, звісно, є), власник може отримати назад у грошовій формі. Також він може претендувати на компенсацію упущеної вигоди і моральні збитки".

"І головне. Банківський закон – це важливий крок для затвердження Міжнародним валютним фондом програми фінансування для України та отримання коштів від інших кредиторів в умовах коронавірусної кризи", – наголосили в Нацбанку.

Нагадаємо, сьогодні 270 депутатів таки підтримали важливий у перемовинах з МВФ так званий "анти-Коломойський" закон. Фракції голосували по-різному.

Попередній матеріал
"Не помремо від вірусу, то помремо від голоду": перевізники вийшли на акції протесту по всій України
Наступний матеріал
Чекали майже пів року: нардепи підтримали закон про банки
Loading...

Рада в середу розгляне продовження заборони російських соцмереж

Депутати продовжили дію податкових пільг на період карантину

Рада ухвалила "анти-Коломойський" закон – як голосували фракції

Виплати медикам, відновлення руху транспорту та пік епідемії: прем'єр відповів на запитання нардепів – включення

Позачергове засідання Верховної Ради: до нардепів прийшов Зеленський

Злиті дані українців, виклики на бій Усика та налаштування нардепів перед засіданням Ради – "ІнфоВечір"