МВФ
МВФ Depositphotos

"Особливі часи потребують особливих дій": МВФ представив план порятунку глобальної економіки

  Читайте по-русски
  Фонд виділяє три основних пріоритети, перший з яких – захист життів, що означає фінансування систем охорони здоров'я

  З метою посилення позицій глобальної економіки, яка потерпає від наслідків пандемії COVID-19, а також для координації зусиль національних урядів, МВФ запропонував Глобальну програму заходів економічної політики (Global Policy Agenda).

  Документ представила в середу, 15 квітня, під час прес-конференції у Вашингтоні директор-розпорядник Фонду Крісталіна Георгієва, повідомляє "Укрінформ".

  "Особливі часи потребують особливих дій, і саме це представлене в нашій Глобальній програмі заходів економічної політики", – сказала Георгієва.

  У цьому контексті вона зазначила, що Фонд виділяє три основних пріоритети.

  "Найперше, це захист життів, що означає фінансування систем охорони здоров'я", – зауважила глава Фонду. Вона додала, що без здорового населення неможливо мати здорову економіку. Тому важливо забезпечити поставки медзасобів для всіх, у тому числі для бідних країн, без зайвих експортних обмежень.

  "Друге – підтримка засобів для існування. Потрібно, щоби життєво важливі системи забезпечення домогосподарств та бізнесу продовжували існувати в період цих місяців", – наголосила Георгієва. Вона уточнила, що це включає роботу кредитно-фінансових інструментів, у тому числі грошових переказів, кредитних гарантій та коригування умов позики.

  Третій пріоритет полягає в плановій підготовці до відновлення. "Працюйте з фахівцями у сфері охорони здоров'я, щоби спланувати, коли найкраще знову все відкрити, але також будьте готовими до проведення податково-бюджетного стимулювання, коли настане час, і попит зможе піднятися та допомогти економіці відновитися", – зазначила директор-розпорядник МВФ.

  Водночас, за її словами, урядам усіх країн варто подумати над викликами, які прийдуть слідом за подоланням пандемії. "Йдеться про збільшення заборгованості, банкрутство, безробіття, зростаючу нерівність. Отже, треба уже зараз бути готовими захищатися від цих викликів", – зауважила Георгієва.

  Для цього, за її словами, потрібно подбати про найбільш незахищені верстви населення та найбільш уразливі країни.

  Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд очікує серйозного падіння рівня економічного зростання в Україні через COVID-19 – до мінус 7,7% за підсумками 2020 року. 

  Попередній матеріал
  "Вимкніть ДБР російські канали!": ГО "Родина Героїв Небесної Сотні" висунула низку вимог до влади – заява
  Наступний матеріал
  Активіст, якому Венедіктова пообіцяла підозру у вбивстві, написав на неї заяву через незадекларований годинник
  Loading...