Інфляція
Інфляція lifehacker.ru

"Нові ризики": у НБУ кажуть, що інфляція на кінець року може перевищити прогнози

  У Нацбанку зазначають: на інфляцію впливають тимчасові фактори, а не фундаментальні. Ситуація контрольована

  На кінець поточного року рівень інфляції в Україні може виявитися вищим за поточний прогноз Нацбанку на рівні 9,1%. Це у свою чергу змусить регулятора застосовувати жорсткішу монетарну політику. Про таке заявив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб під час традиційної наради з керівниками найбільших банків, передає прес-служба Нацбанку.

  За словами Сологуба, зростання цін на низку харчових продуктів в Україні спровокував тиск тимчасових факторів. Так, у НБУ зазначили, що "фундаментальні інфляційні фактори залишаються контрольованими, проте на рівень інфляції чинять тиск тимчасові фактори, які призвели до зростання цін на чотири групи товарів – м’ясну і молочну продукцію, овочі та тютюнові вироби".

  "Монетарна політика повинна реагувати на зміну фундаментальних чинників. Тому ми будемо уважно стежити, щоб ці тимчасові чинники не перетворилися на фундаментальні. Крім того, можуть реалізуватися інфляційні ризики у площині фіскальної політики. Якщо в результаті ми побачимо високі ризики неповернення інфляції до цільових орієнтирів, тоді будемо реагувати на це жорсткою монетарною політикою", - прокоментував ситуацію Сологуб.

  Нагадаємо, на початку вересня в НБУ заявили про підвищення ризиків зростання інфляції. А вже 8 вересня прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що найближчими тижнями в Україні здешевшає м'ясо.

  Попередній матеріал
  Трагічна смерть: помер один з акторів серіалу "Фізрук"
  Наступний матеріал
  Полторак: В Калинівці знаходилось 83 тис. тонн боєприпасів
  Loading...