Національний банк України
Національний банк України НБУ

НБУ визнав неплатоспроможним ще один банк

  Читайте по-русски
  Фонд гарантування вкладів фізичних осіб компенсує вкладникам банку 285 млн грн

  Національний банк України відніс банк "Аркада" до категорії неплатоспроможних через зменшення нормативів капіталу менше ніж до третини мінімально допустимого рівня. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

  Відповідне рішення прийнято правлінням регулятора у вівторок, 25 серпня.

  "Рішення прийняте з метою захисту інтересів вкладників та кредиторів банку. Проблеми в банку з капіталом відбулися через втрату основного активу – будівлі головного офісу та земельної ділянки за адресою вул. Ольгинська, 3 у Києві", – йдеться у повідомленні.

  "У 2019 році банк "Аркада" надав зазначену нерухомість як заставу за кредитом, залученим пов'язаною з банком компанією-забудовником. Кредитор через несвоєчасне обслуговування боргу забудовником переоформив на себе право власності на цю будівлю. У зв'язку з цим банк "Аркада" відобразив списання з балансу зазначеного об'єкта нерухомості. У результаті капітал банку впав нижче від нормативного рівня та став від’ємний", – повідомили у Нацбанку.

  Регулятор зазначив, що більш ніж 90% вкладників зможуть отримати свої вклади, адже їхній розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тис. грн. Загалом Фонд компенсує вкладникам 285 млн грн.

  Нагадаємо, раніше голова НБУ пояснив, чим зумовлено підвищення мінімальної зарплати до 6,5 тис. грн.

  Попередній матеріал
  Київ та 15 областей не готові до пом'якшення карантину – МОЗ
  Наступний матеріал
  Депутати "ЄС" вимагають оприлюднити достовірні дані про ситуацію з COVID-19 у міській раді Львова
  Loading...